ROADPOL SAFETY DAYS - działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

2022-09-23 09:25:00(ost. akt: 2022-09-23 09:21:18)

Autor zdjęcia: Palicja Nidzica

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09.2022 r.), policjanci z nidzickiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili akcję pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Oprócz czynności kontrolno-pomiarowych realizowali działania profilaktyczne w szkołach i przedszkolach. Głównym celem było zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg.
W środę (21 września) na drogach naszego powiatu nidziccy policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzali akcję pn. ROADPOL SAFETY DAYS.

Działania miały na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze, a co za tym idzie, dążenie do realizacji założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, funkcjonariusze przez całą dobę śledzili sytuację na drogach naszego powiatu. Kontrolowali trzeźwość, przeprowadzali czynności kontrolno-pomiarowe, ale także zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy piesi również stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Ponadto, nidziccy policjanci, podejmowali również przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne. Spotykali się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami szkół podstawowych aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas pogadanek funkcjonariusze zwrócili uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz przypominali maluchom o noszeniu elementów odblaskowych, szczególnie porą wieczorową i nocną. Znajomość zasad bezpieczeństwa, ostrożność i uwaga oraz sprawny środek transportu to składowe, które prowadzą do minimalizowania zdarzeń drogowych.
policja

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5