Interwencje nidzickich policjantów

2022-09-19 16:00:00(ost. akt: 2022-09-19 13:22:38)

Autor zdjęcia: kpp

W piątek (16 września) około godz. 20:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7.
Z ustaleń policjantów wynikało, że 32-letni kierujący pojazdem marki Peugeot jadąc lewym pasem drogi S7, w trakcie wyprzedzania nie dostosował odległości od prawidłowo poruszającego się prawym pasem drogi pojazdu marki VW, w wyniku czego doprowadził do zdarzenia bocznego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny w kwocie 1300 zł.

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (18 września) około godz. 2:30 między Janowcem Kościelnym a Szczepkowem Borowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Ford, na prostym odcinku drogi przejechał na drugą stronę jezdni a następnie wpadł do przydrożnego rowu, po czym opuścił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny. Po zdarzeniu mężczyzna sam udał się na pogotowie w celu opatrzenia doznanych obrażeń głowy, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W placówce medycznej pobrano mężczyźnie krew do badań na zawartość alkoholu i poddano hospitalizacji.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i grupa dochodzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli forda na policyjnym parkingu oraz zatrzymali dowód rejestracyjny i prawo jazdy 27-latka. Teraz będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

kpp, red.

Obrazek w tresci

fot. kpp

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5