Kierowca odpowie przed sądem. Co zrobił?

2022-08-08 15:30:12(ost. akt: 2022-08-08 15:38:59)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Nidziccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali za przekroczenie prędkości kierującego pojazdem 47-latka, który jak się okazało miał znacznie więcej na sumieniu.
Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby które lekceważą zasadę zachowania trzeźwości za kierownicą.

W piątek (6 sierpnia) około godz. 20:30 w miejscowości Napiwoda policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali za przekroczenie prędkości o 32 km/h kierującego pojazdem marki Volvo.

W organizmie zatrzymanego do kontroli drogowej kierującego 47-latka krążyło 2,7 promila alkoholu. Ponadto, na podstawie zapisów w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętaj! Będąc pod wpływem alkoholu:

*uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
* następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie;
*pojawia się problem z oceną odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
* zaburzona zostaje koordynacja ruchowa, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
*może wystąpić nadmiernie pobudzenie, lub wręcz przeciwnie – senność.

Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj o tym policję.

kpp, red

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5