Nidziccy policjanci pomogli kobiecie bezpiecznie spędzić noc

2022-08-05 16:00:00(ost. akt: 2022-08-05 13:24:06)

Autor zdjęcia: mat. policji

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą. 60-latka prowadząca wędrowny tryb życia szukała schronienia na noc. Nidziccy policjanci pomogli kobiecie bezpiecznie spędzić noc, by kolejnego dnia mogła wyruszyć w dalszą drogę.
Codzienna policyjna służba to liczne interwencje, ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń, ale nie tylko. W myśl hasła „Pomagamy i chronimy” to również wspieranie osób znajdujących się w potrzebie.

W czwartek (04 sierpnia) nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie, w którym mieszkanka gminy Janowiec Kościelny poinformowała o kobiecie szukającej noclegu.

Patrol, który udał się na miejsce potwierdził informację i ustalił, że 60-latka od 30 lat prowadzi wędrowny tryb życia i podróżuje pieszo po całej Polsce.

Policjanci zaoferowali jej pomoc, przewieźli do komendy, zaproponowali ciepły posiłek i pomogli zorganizować nocleg w mieszkaniu chronionym nadzorowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy, by kobieta mogła spędzić noc w bezpiecznym miejscu.

Zwracajmy uwagę na osoby wokół nas, być może któraś z nich potrzebuje pomocy. W takich sytuacjach nie zwlekajmy z powiadomieniem odpowiednich służb, ponieważ czasem jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka.

Jeśli mamy jakąkolwiek wiedzę o miejscach, gdzie przybywają osoby w trudnej sytuacji życiowej, możemy zgłosić ten fakt za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczenie miejsca zajmuje chwilę, a jednocześnie spowoduje, że patrole Policji będą kontrolować to miejsce.
policja

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5