Ktoś poprosił Cię o kod BLIK? - zweryfikuj czy to nie oszust!

2022-08-04 13:30:00(ost. akt: 2022-08-04 13:31:07)
telefon

telefon

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mieszkanka Nidzicy wygenerowała kod BLIK dla oszusta, który podszył się pod jej koleżankę i poprosił o pożyczkę... Tym sposobem kobieta straciła 900 zł.
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na BLIK”.

Z relacji 44-letniej mieszkanki Nidzicy wynikało, że ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jej koleżanki, a następnie podszywając się pod nią skontaktował się ze zgłaszającą za pośrednictwem komunikatora i poprosił o szybką pożyczkę pieniędzy przekazaną kodem BLIK. Tym sposobem zgłaszająca straciła kwotę 900 zł.

Oszuści, przełamując elektroniczne zabezpieczenia do komunikatora, włamują się na konta i wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy poprzez wygenerowanie kodu BLIK.

Swoją prośbę tłumaczą różnie: chwilowym brakiem gotówki, pilną potrzebą zapłaty rachunku, zrobieniem przelewu czy niemożliwością zrobienia tego ze swojego konta.

Jeśli otrzymasz prośbę o pożyczkę, nie działaj pochopnie. Upewnij się czy osoba, która do Ciebie napisała rzeczywiście potrzebuje Twojej pomocy finansowej. Najprościej jest zadzwonić do niej i zweryfikować otrzymaną prośbę. Takie działanie pomoże uniknąć nieprzyjemności.

Pamiętaj!

Weryfikuj każdą prośbę o pieniądze.

Nigdy nie podawaj nikomu danych do logowania na konto bankowe.

Zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie swoich danych osobowych, haseł do portali i komunikatorów.
policja, red


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5