Na ul. Traugutta w Nidzicy 19-latek potrącił 12-latka

2022-08-02 07:00:00(ost. akt: 2022-08-01 15:01:33)
Ul. Traugutta w Nidzicy - zdjęcie ilustracyjne

Ul. Traugutta w Nidzicy - zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Nietrzeźwi kierujący jednośladami na ulicach Nidzicy, potrącenie 12-letniego rowerzysty, zakończenie podróży w rowie prze drodze ekspresowej S7, jazda z nadmierną prędkością i pomimo cofniętych uprawnień – czyli podsumowanie weekendu na nidzickich drogach.
W piątek (29 lipca) w godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego zatrzymał na terenie miasta 2 nietrzeźwych rowerzystów. 31-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został poddany badaniu na stan trzeźwości, z którego wynikało, że w jego organizmie krąży blisko 1,6 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn, 33-letni mieszkaniec gm. Nidzica „wydmuchał” podczas kontroli drogowej 1,5 promila. W obu przypadkach kontrola drogowa zakończyła się dla sprawców wykroczeń mandatem karnym w kwocie 2500 zł. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że 33-latek jest osobą poszukiwaną na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd rejonowy. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna spędzi 12 dni w zakładzie karnym.

W sobotę (30 lipca) około godz. 20:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty na ul. Traugutta w Nidzicy. Z ustaleń policjantów wynikało, że 19-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi włączając się do ruchu podczas wyjeżdżania z parkingu sklepowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 12-letniemu rowerzyście jadącemu ciągiem rowerowo-pieszym. Rowerzysta został opatrzony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, a na sprawcę kolizji drogowej policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1500 zł.

W sobotę (30 lipca) około godz. 9:30 w Dobrzyniu patrol nidzickiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia. Kierujący busem marki VW przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 27 km/h. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że 40-letni mieszkaniec gm. Nidzica wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 40-latek nie uniknie również odpowiedzialności za niestosowanie się do ograniczeń prędkości jazdy.

W niedzielę (31 lipca) około godz. 9:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 między węzłem Rączki a węzłem Nidzica Południe. Z ustaleń policjantów wynikało, że 56-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc w kierunku Gdańska nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący oraz jego 55-letnia pasażerka nie wymagali pomocy medycznej, a policjanci nałożyli na sprawcę kolizji drogowej mandat karny w wysokości 1500 zł.

kpp, red.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5