Pod Nidzicą 18-latka wjechała do rowu, z pomocą ruszył wujek, który... też wjechał do rowu

2022-07-26 11:19:55(ost. akt: 2022-07-26 11:44:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: nadesłane przez Czytelnika

Koło miejscowości Więckowo 18-latka kierująca hondą wjechała do przydrożnego rowu. Z pomocą ruszył jej towarzysz podróży – 66-letni wujek, który wyjeżdżając z jednego rowu wjechał do kolejnego, tyle że po przeciwnej stronie drogi. To co ich łączyło, to nie tylko kończenie podróży w przydrożnym rowie, ale również stan trzeźwości. W organizmie nastolatki krążyło 1,6 promila, a mężczyzna miał blisko 1,8 promila alkoholu.
Minionej nocy (25/26 lipca), około godz. 00:30 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej W604 koło miejscowości Więckowo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi kolizji wynikało, że 18-letnia kierująca samochodem osobowym marki Honda wykonując manewr zawracania straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to miała alkohol w organizmie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila.

Z pomocą 18-latce ruszył jej wujek, który był pasażerem auta. 66-latek w trakcie wyjeżdżania z rowu stracił panowanie nad hondą, a następnie wjechał do rowu po drugiej stronie jezdni, powodując tym samym kolejną kolizję drogową. Okazało się, że mężczyzna również był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i doprowadzili uczestników zdarzeń drogowych do nidzickiej komendy w celu wykonania niezbędnych czynności. 18-latka i 66-latek to mieszkańcy gminy Janowo. Wraz z nimi podróżowała jeszcze kobieta. Nikt w wyniku kolizji nie doznał obrażeń.

Niebawem o losie 18-latki i 66-latka zdecyduje sąd. Każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nidzica

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5