Poznaj polskiego autora: ,,Gwiazdy nigdy nie zgasną"

2022-07-24 10:00:00(ost. akt: 2022-07-20 11:30:30)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Od zawsze wiedziałam, że przyjaźń to najlepsze, co człowiek może dać, drugiemu człowiekowi.
Przyjaciel to wsparcie, to motywacja do działania, to ktoś, przy kim można głośno myśleć, ktoś kto nie ocenia i akceptuje. Z przyjacielem przeżywamy najpiękniejsze chwile, które będą wspomnieniami na całe życie.
,,Ta opowieść zmieni was już na zawsze."

Są takie książki, o których pamięta się do końca życia. Są takie książki, w których słowa pisane przez autora poruszają nasze najczulsze strony, wnikają głęboko pod skórę. Są takie książki, po których przeczytaniu brakuje słów, aby opisać emocje towarzyszące podczas czytania.

,,Gwiazdy nigdy nie gasną" Agnieszki Zakrzewskiej jest jedną z takich powieści. Autorka niezwykle rzetelnie opisuje losy Anne Frank i Hanneli Goslar - dwóch nastoletnich dziewczynek. Anne to pewna siebie buntowniczka, zaś Hanneli należy do grona tych nieśmiałych. Dziewczynki szybko znajdują wspólny język, stają się nierozłączne i razem odkrywają świat. Mają marzenia, snują plany na przyszłość, przeżywają pierwsze miłości i wspólnie patrzą w gwiazdy.

,,Piękna! Obiecaj mi, Hanneli, że bez względu na to, co wydarzy się w naszym życiu, za każdym razem, kiedy spojrzysz w niebo i zobaczysz Polaris, pomyślisz o mnie. - Przyrzekam, Anne."

Beztroskie życie, przerwał wybuch II wojny światowej i niemiecka okupacja Holandii. Dla rodzin dziewczynek oznaczało to walkę o przetrwanie. Ich wolność zostaje znacznie ograniczona. Pewnego dnia Frankowie znikają bez śladu, a rodzina Hanneli trafia do obozu koncentracyjnego. Po pewnym czasie dziewczynki spotykają się ponownie...

,,Gwiazdy nigdy nie gasną" Agnieszki Zakrzewskiej to jedna z najpiękniejszych powieści o przyjaźni. Przyjaźni, dla której Hannah Goslar była w stanie poświęcić swoje życie, a wszystko po to by ratować życie najbliższej jej sercu osobie. To historia o nadziei, którą można odnaleźć nawet w największej ciemności. O sile w bezsilności.

,,Gwiazdy nigdy nie zgasną" Agnieszki Zakrzewskiej to powieść pisania życiem. Pełna emocji, przy czytaniu, której niejednokrotnie polecą łzy wzruszenia, zaboli serduszko, ale też da wiarę i nadzieję w lepszy świat. Inaczej też spojrzymy na jaśniejące na niebie gwiazdy.
Polecam z całego serca.

Sylwia Białowąs

Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje publikujemy co 2 tygodnie. Ich autorką jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5