Zaczęło się od pożaru, a skończyło na dwóch osobach poszkodowanych i jednej, której nie udało się uratować

2022-07-07 14:00:00(ost. akt: 2022-07-07 14:38:29)
Akcja ratownicza strażaków

Akcja ratownicza strażaków

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj około godz. 10 w jednej z nidzickich firm wybuchł pożar. Pracownicy zostali natychmiast ewakuowani. W trakcie gaszenia pożaru strażacy wynieśli rannego oraz osobę przygniecioną płytami. Musieli również udzielić pomocy osobie, która wpadła do studzienki. Jednej z nich nie udało się uratować.
Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z PSP Nidzica oraz strażacy ochotnicy. Pożar szybko udało się opanować, ale podczas akcji sprawdzania zadymienia i ewentualnych ognisk pożaru strażacy znaleźli w pomieszczeniach osoby poszkodowane, którym udzielono pomocy.

Pierwszą z nich był mężczyzna, który stracił przytomność i jak się okazało, miał złamaną nogę. Natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym.

Wkrótce potem w jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli osobę przygniecioną płytami. Natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej. Najpierw podniesiono płyty, żeby uwolnić poszkodowanego i wynieść z pomieszczenia.

Od razu rozpoczęto akcję resuscytacji. Niestety, po kilku minutach, ratownik medyczny stwierdził zgon.

Wydawało się, że nie ma więcej osób poszkodowanych. Niestety, odnaleziono jeszcze osobę, która wpadła do studzienki i wołała o pomoc.

Strażacy natychmiast przystąpili do sprawdzenia stanu poszkodowanego i błyskawicznie rozstawili trójnóg.

Strażak, zabezpieczony w odpowiedni sprzęt, został opuszczony do studzienki. Udało się poszkodowanego bezpiecznie wyciągnąć. Na szczęście jego życiu nic nie zagrażało.


W akcji ratującej przygniecionego i znajdującego się w studzience brały udział manekiny.


Były to ćwiczenia ratownicze z udziałem podmiotów KSRG, jednostek OSP gm. Nidzica oraz służb współdziałających, które co roku są przeprowadzane. Od godz. 10:00 jednostki etapami były dysponowane do ćwiczenia na terenie obiektów jednej z nidzickich firm w Strefie Ekonomicznej. W ramach ćwiczeń ewakuowano zakład, były epizody ratownicze oraz dostarczanie wody ze zbiornika podziemnego.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5