Poznaj polskiego autora: ,Droga białych kwiatów"

2022-06-30 10:00:00(ost. akt: 2022-06-28 08:05:15)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Każdy z nas ma jakieś cele i marzenia. Jedni chcą osiągnąć wymarzoną wagę, inni chcą podróżować i zwiedzić cały świat, a jeszcze inni gonią za wykształceniem i karierą.
Hania odhaczała kolejne punkty na swojej życiowej liście. Kiedy była już bardzo blisko spełnienia największego marzenia, jeden zawalony egzamin przekreślił jej akademicką karierę. Wróciła do rodzinnego domu, aby się pozbierać i poczekać na lepsze jutro. Podjęła pracę, która nie była zajęciem marzeń. Tkwiła w związku, który nie miał przyszłości. Los jednak postawił jej wyzwanie. Nieoczekiwanie otrzymała propozycję pracy jako polonistka w jednej z toruńskich szkół. Nowe miasto, obowiązki, ludzie, problemy i przeszłość, która nie daje jej spokoju. Jak Hania poradzi sobie z nowym wyzwaniem? Czy grzebanie w przeszłości przyniesie ukojenie? Czy miłość i szczęście pisane są wszystkim? Tego dowiecie się czytając tę piękną historię.

,,Droga białych kwiatów" Marty Lenkowskiej to powieść opowiadająca o prawdziwym życiu. Jej bohaterowie są zwyczajni, tacy jak my. Stają przed trudnymi wyborami, popełniają błędy, mają wady i zalety, ale też dobre serca.
Lenkowska stworzyła historię poruszająca, dającą do myślenia, refleksyjną, motywującą, a jednocześnie lekką. Traktującą o drodze w głąb siebie i odnajdywaniu siebie na nowo. O marzeniach, o których należy głośno mówić, bo wtedy dajemy im życie.

O problemach z okazywaniem emocji, o przyjaźni i wsparciu. O miłości i szczęściu, które pojawiają się, w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu.
,,Droga białych kwiatów" Marty Lenkowskiej to powieść, która skutecznie odrywa od szarej rzeczywistości. Przeżywamy ją wszystkimi zmysłami. Poczujemy zapach jabłek spacerując alejkami sadu, smak domowej szarlotki, gorącej czekolady i dyniowej kawy. Wędrując między bibliotecznymi regałami poczujemy zapach książek, zajrzymy też za kulisy teatralnej sceny. To wszystko tworzy tę powieść wyjątkową.

Jestem pewna, że skradnie wasze serca, a może nawet stanie się życiowym drogowskazem. Polecam.

Sylwia Białowąs

Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje publikujemy co 2 tygodnie. Ich autorką jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5