Lokale hazardowe w Nidzicy i Dobrym Mieście zostały zamknięte przez funkcjonariuszy KAS z Warmii i Mazur

2022-06-23 19:00:00(ost. akt: 2022-06-23 15:28:28)

Autor zdjęcia: KAS

Kolejne kontrole funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej zakończyły się zajęciem nielegalnych komputerów i automatów do gier. Tym razem służby zamknęły nielegalne punkty hazardowe w Nidzicy i Dobrym Mieście
Na początku czerwca podczas czynności prowadzonych w Nidzicy mundurowi weszli do lokalu, gdzie prowadzone były gry na komputerach, będące odzwierciedleniem gier na tradycyjnych automatach.

Na miejscu funkcjonariusze przesłuchali obsługę lokalu. Zabezpieczyli 3 stanowiska komputerowe do prowadzenia gier oraz jeden komputer połączony z akceptorem banknotów, który służył do generowania kodu udostępnianego graczom. Ponadto zajęli gotówkę przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych.

Z kolei w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Działu Realizacji z Olsztyna ujawnili 3 nielegalne automaty w centrum Dobrego Miasta. W wyniku przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli pieniądze na wygrane, klucze do kasowania kredytów oraz marihuanę i akcesoria do palenia.


Opiekun lokalu przyznał się do używania marihuany na potrzeby własne. Za pomocnictwo przy urządzaniu nielegalnych gier na automatach został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Sprawę zabronionych środków odurzających przejęli policjanci z Dobrego Miasta.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5