Interwencje nidzickich policjantów

2022-06-21 13:00:00(ost. akt: 2022-06-21 10:42:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Większości osób hasło "długi weekend" kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami w różnym gronie w niecodziennych okolicznościach. Dla policjantów wydłużony weekend zawsze wiąże się z okresem wytężonej pracy – szczególnie na drogach. Nie inaczej było w tym roku.
W czwartek (16 czerwca) dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej, do której doszło w Szkotowie na parkingu przy plaży. Interweniujący policjanci ustalili, że 20-letni kierujący samochodem osobowym marki VW podczas wykonywania manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego najechał na prawidłowo zaparkowany samochód marki Ford. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie sprawcy zdarzenia drogowego blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi gminy Kozłowo prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17 czerwca) około godz. 15:30 policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. Powodem było przemieszczanie się drogą ekspresową z prędkością 155 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 23-letni mieszkaniec Ostrołęki ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Interwencja funkcjonariuszy spowodowała, że mężczyzna kontynuował dalszą podróż na fotelu pasażera.

Kierującemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofniętych uprawnień. Nie ominie go również poniesienie odpowiedzialności za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

W niedzielę (18 czerwca) około godz. 11:00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania podnidzickich dróg, spotkali na swojej drodze kierującego jednośladem, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że w organizmie 63-letniego mieszkańca Radomina krąży 2,7 promila alkoholu. Kontrola drogowa zakończyła się dla rowerzysty mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

kpp


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5