Zapraszamy na XIV Wystawę Hodowlanych Koni Zimnokrwistych

2022-07-02 19:30:00(ost. akt: 2022-07-02 13:42:36)

Autor zdjęcia: Archiwum

Po dwuletniej przerwie, wywołanej sytuacją społeczną w Polsce, 3 lipca, na placu przy ulicy Zembrzuskiej w Janowie odbędzie się XIV Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych, której organizatorami są Gmina Janowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie.
— Celem imprezy jest ukazanie uroku koni zimnokrwistych, jak również kultywowanie polskich tradycji hodowlanych tych pięknych zwierząt, których liczba ciągle maleje. Konie zimnokrwiste towarzyszyły człowiekowi w jego codziennym życiu, używane były między innymi do prac rolniczych i transportowych, jako konie pociągowe a nawet wierzchowce. W dzisiejszych czasach ich znaczenie użytkowe jest marginalne, ważne jest zatem utrzymanie tradycji hodowlanych chroniących rasy zimnokrwiste przed stopniowym wyginięciem.
Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych w Janowie stanowi jedno z nielicznych wydarzeń tego typu w Polsce, dlatego też jej ranga i prestiż, zarówno w skali regionu jak i całego kraju ciągle rośnie — mówił Krzysztof Żukowski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie.

Plan Imprezy:
9:00 Msza Święta w Kościele Św. Rocha w Janowie
10:00 Uroczysty przemarsz na plac wystawy
10:30 Otwarcie wystawy - powitanie gości
10:45 Ocena klaczy zimnokrwistych
12:00 Pokaz oręża jazdy polskiej
12:15 Ocena ogierów zimnokrwistych
13:00 Pokaz oręża jazdy polskiej
13:15 Wybór championów publiczności w kategorii ogierów i klaczy

Współorganizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Warmińsko - Mazurski Związek Hodowców Koni oraz Nadleśnictwo Nidzica a patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5