DNI NIDZICY 2022. Sprawdź, co będzie się działo

2022-07-07 13:00:00(ost. akt: 2022-07-06 15:07:47)

Autor zdjęcia: mat. organizatorów

Dni Nidzicy to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszym mieście. Znamy już szczegółowy harmonogram wydarzeń. Sprawdź, co będzie się działo!
Przed nami trzy bardzo intensywne dni. Startujemy w piątek, 8 lipca. — W tym roku Dni Nidzicy będą bardzo rozbudowane. Nowością będzie fakt, iż wydarzenia będą odbywały się także na ulicach Ratuszowej i Murarskiej. Już od godziny 16 wzdłuż całej ul. Murarskiej rozstawione będą foodtrucki, czyli mobilne restauracje promujące prawdziwy street food. O godz. 17:30, również na ul. Murarskiej, odbędą się koncerty. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół Jej Chłopaki, grający covery największych przebojów. Następnie usłyszymy nidzickie zespoły Akumetrik i Antyquariat a gwiazdą wieczoru będzie zespół Al Bert, którego wokalistą jest nidziczanin Mikołaj Grażul — mówi Magdalena Ekiert-Jaworska-kierownik działu animacji kultury w Nidzickim Ośrodku Kultury.

O 22:30 rozpocznie się kino plenerowe z filmem „August Rush” w reżyserii Kirsten Sheridan. To historia muzycznie utalentowanego wychowanka domu dziecka, który wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców. — Nidzicki Ośrodek Kultury, specjalnie na tę okazję, zakupił rozstawiane leżaki. Można wziąć ze sobą koce i zrelaksować się w typowo piknikowej atmosferze — zachęca Magdalena Ekiert-Jaworska.

W sobotę imprezy będą odbywać się aż w trzech miejscach. Od godz. 10:00 na dziedzińcu nidzickiego zamku rozpocznie się turniej rycerski. W programie turniej walk 1/1 miecz i tarcza, turniej łuczniczym turniej walk 1/1 miecz długi, pokaz ptaków drapieżnych, bohurt oraz inscenizacja bitwy na podzamczu. W południe rozpoczną się atrakcje dla całych rodzin przy ul. Murarskiej i Ratuszowej. — W programie Liga FoodTrucków, plener malarski dla dzieci, warsztaty rzeźbiarskie, garncarskie oraz dmuchańce. A o 17:30 nad jeziorkiem miejskim rozpocznie się koncertowy wieczór, jednak próby będą trwały już od godz. 11.

Jako pierwszy na scenie wystąpi, znany już nidzickiej publiczności, Kraków Street Band-polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu tradycyjnego. Po muzykach z Krakowa usłyszymy Libera&Ino Ros, natomiast gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Nidzicy będzie Sylwia Grzeszczak — mówi Magdalena Ekiert-Jaworska. Po koncertach zainteresowani będą mogli wrócić na dziedziniec nidzickiego zamku, by obejrzeć Galę Profesjonalnych Walk Rycerskich.

Niedziela to tradycyjnie dzień dla rodziny. Tego dnia będziemy bawić się nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy. — Przewidzieliśmy dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na zaproszenie nidzickiej biblioteki można będzie obejrzeć Teatr Na Walizkach w spektaklu komediowym pt. ,,Beczka śmiechu". MOSiR organizuje atrakcje na wodzie, zaprosił również do współpracy zespoły Shantaż i Babsztyl.

Zobaczymy także pochodzącego z Nidzicy aktora Piotra Jankowskiego, który przeczyta fragment książki „Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości” Lucyny Legut. Serdecznie wszystkich zapraszamy — zachęca Magdalena Ekiert-Jaworska. W programie również: wioska rycerska, terytorialsi, plener malarski dla dzieci, warsztaty rzeźbiarskie, garncarskie, dmuchańce.

HARMONOGRAM:

8 lipca / piątek / ulice: Ratuszowa/Murarska
start: godz.: 16.00
LIGA FOODTRACKÓW

KONCERTY:
start: godz.: 17.30
JEJ CHŁOPAKI
AKUMETRIK
ANTYQUARIAT
AL BERT

KINO PLENEROWE:
8 lipca / piątek / ulice: Ratuszowa/Murarska
start: godz.: 16.00
LIGA FOODTRACKÓW

KONCERTY:
start: godz.: 17.30
JEJ CHŁOPAKI
AKUMETRIK
ANTYQUARIAT
AL BERT

KINO PLENEROWE:
start: godz.: 22.30
„August Rush” w reżyserii Kirsten Sheridan
Historia muzycznie utalentowanego wychowanka domu dziecka, który wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców.


start: godz.: 22.30
„August Rush” w reżyserii Kirsten Sheridan
Historia muzycznie utalentowanego wychowanka domu dziecka, który wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców.

9 lipca / sobota / zamek
TURNIEJ RYCERSKI:
start: godz.: 10.00
10.00 – oficjalne otwarcie turnieju - dziedziniec
11.15 - turniej walk 1/1 miecz i tarcza – dziedziniec
11.15 – turniej łuczniczy – podzamcze
14.00 – turniej walk 1/1 miecz długi – dziedziniec
15.00 – pokaz ptaków drapieżnych – dziedziniec
16.00 – bohurt – walki grupowe 3/3 – podzamcze
18.00 – inscenizacja bitwy – podzamcze
22.30 – GALA PWR – dziedziniec

9 lipca / sobota / ulice: Ratuszowa/Murarska
godz.: 12.00 – 16.00
Liga FoodTracków
plener malarski dla dzieci
warsztaty rzeźbiarskie
warsztaty garncarskie
dmuchańce

9 lipca / sobota / jeziorko miejskie
KONCERTY:
start: godz.: 17.30
17.30 – Kraków Street Band
19.00 – Liber & InoRos
21.00 – Sylwia Grzeszczak

10 lipca / niedziela / jeziorko miejskie
start: godz.: 11.00
wioska rycerska
terytorialsi
animacje na wodzie
plener malarski dla dzieci
warsztaty rzeźbiarskie
warsztaty garncarskie
dmuchańce
13.00 – Teatr Na Walizkach w spektaklu komediowym pt. „Beczka śmiechu”
15.00 – występ zespołu SHANTAŻ
17.00 – aktor Piotr Jankowski czyta fragment książki „Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości” Lucyny Legut
17.30 – koncert zespołu BABSZTYL

Obrazek w tresci

Sylwia Grzeszczak
fot. mat. organizatorów


Obrazek w tresci

Kraków Street Band
fot. mat. organizatorów


Obrazek w tresci

Liber & InoRos
fot. mat. organizatorów


Obrazek w tresci

Piotr Jankowski
fot. Emilia Wernicka


poniedziałek - 11lipca i wtorek- 12 lipca


Namiot Cyrkowy z profesjonalnym spektaklem teatralnym w wykonaniu zdobywcy „Paszportu Polityki”- Teatru 21!!! Wstęp na spektakl jest całkowicie bezpłatny.
„Jak przestałem być idealny”, będący koprodukcją Instytutu Teatralnego i Fundacji Teatr 21.

W Nidzicy odbędą się dwa pokazy! Każdy na 300 miejsc. Wejściówki są bezpłatne, ale sugerujemy nie zwlekać z ich odbiorem, ponieważ rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Miejsce namiotu: plac parku Jordanowskiego, ul. Krzywa 8, Nidzica
Zapisy na warsztaty i odbiór bezpłatnych wejściówek na spektakl: Urząd Miejski w Nidzicy, Wydział Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Komunikacji Społecznej (PŚPRKS), pokój 49 ul. Plac Wolności 1, Nidzica , pn - pt 8 15, tel. 89 625 07 642001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5