Zapytaj specjalistkę: siła kobiecości

2022-06-12 10:00:00(ost. akt: 2022-06-10 10:13:59)
Katarzyna Kęsicka

Katarzyna Kęsicka

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Poczucie bycia bez wartości, bycia gorszą, mało atrakcyjną, niesłuchaną przez innych, słabą, taką która nie potrafi się obronić lub zawalczyć o swoje zdanie, albo o samą siebie pokazuje, że kobieta nie ma w sobie ważnej siły. Odcina się od uczuć, odrzuca swoją słabość, czy bezsilność, a jednocześnie boi się odrzucenia przez innych, taką jaka jest. Jedną z możliwych do rozważenia hipotez w takiej sytuacji jest to, że kobiety bez siły w głębi duszy odrzucają matkę, a tym samym kobiecość.
Kobieca siła płynie od kobiet pochodzących z rodziny, a w szczególności od matki. Odrzucając matkę automatycznie odcinają się od powodzenia w życiu na wielu płaszczyznach.

Mężczyźni szybko wyczuwają, która kobieta ma w swoim sercu matkę. Wiedzą, że od takiej kobiety dostaną więcej miłości i do takich lgną. Kobietom odciętym od matki trudno być w związku. Relacje szybko się rozpadają, jest w nich wiele rozczarowań, cierpienia i pretensji.

Czasem bycie w związku staje się zupełnie niemożliwe i takie panie pozostają na zawsze samotne. Kobietom bez matki gorzej się wiedzie w pracy. Szybko się wyczerpują, albo czują się w niej nadużywane i nie potrafią się ochronić.

Kobieta bez matki jest jak telefon bez ładowarki. Jeżeli nie ma się skąd brać siły to po pewnym czasie nadejdzie bezsilność, przygnębienie, smutek, często depresja. Kobiety mające złe relacje z matką częściej chorują. Nie mają oparcia. Powodów zerwanych więzi z matką jest bardzo wiele.

Wiele też złości córek do matek i matek do córek. Niezależnie od nich korzyść połączenia matki z córką jest nieoceniona. Zdarzają się również bardzo trudne, a nawet toksyczne i niebezpieczne relacje z matką, gdzie połączenie obu kobiet jest wręcz niemożliwe, niewłaściwe i dopiero dystans pozwoli odzyskać siebie i swoje siły życiowe, ale to już zagadnienie na inny artykuł.

Dr Katarzyna Kęsicka
Certyfikowany Psychoterapeuta
Psychosomatoterapeuta
Terapeuta Medycyny Chińskiej w tr.spec.
Zielarz-fitoterapeuta, Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Specjalistyczne Centrum Psychoterapii i Ziołolecznictwa w Działdowie oraz Online, ul. Katarzyny 18/2, Tel: +48 793 055 588
www.facebook.com/psychoterapia.i.ziololecznictwo8


* Artykuł ma charakter informacyjny, nie jest poradą lekarską, ani farmaceutyczną.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5