Zawodnicy TS NIDA na Pikniku Olimpijskim w Warszawie

2022-06-06 08:46:12(ost. akt: 2022-06-06 09:31:32)
W Muzeum Sportu

W Muzeum Sportu

Autor zdjęcia: TS Nida

W południe 28 maja odbył się 23. Piknik Olimpijski - impreza Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie.
Wydarzenie zorganizowano w warszawskim Parku Kępa Potocka.

PKOl, razem z współorganizatorami i partnerami imprezy, przygotował blisko 50 stanowisk związanych ze sportami olimpijskimi, ale nie tylko. Wśród olimpijskich sportów na pikniku można było spróbować swoich sił w: badmintonie, podnoszeniu ciężarów, wioślarstwie (ergometry), pięcioboju nowoczesnym, deskorolce, hokeju na trawie, łucznictwie, judo, boksie, piłce nożnej, strzelectwie, szermierce, tenisie, tenisie stołowym, saneczkarstwie, zapasach, żeglarstwie, czy królowej sportu – lekkiej atletyce.

W imprezie uczestniczyli także zawodnicy naszego TS NIDA Nidzica wraz z prezesem Romanem Zarębskim.

Piknik Olimpijski to, oprócz spotkania z olimpijczykami, doskonała okazja, by dowiedzieć się czym są wartości olimpijskie i dlaczego należy uprawiać sport.

Warto podkreślić, że prezesem PKOL jest Andrzej Kraśnicki, który urodził się w Nidzicy w roku 1949, a pochodzący z naszego miasta ksiądz Ryszard Gamański otrzymał pośmiertnie Złoty Medal PKOL „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”.

Medal z najcenniejszego kruszcu otrzymuje działacz lub organizacja, która współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim ponad 10 lat oraz wykazuje się szczególną aktywnością w popularyzowaniu polskiego sportu w kraju i za granicą.

Ksiądz Ryszard Gamański przez wiele lat wspierał polskich sportowców w Australii, był Prezesem Klubu Sportowego “Polonia” w Plumpton, Sydney.

Zarząd TS NIDA w Nidzicy

Na zdjęciach: zawodnicy TS NIDA podczas Pikniku Olimpijskiego.

Obrazek w tresci

Olaf Kołodyński

Obrazek w tresci

Alex Jackiewicz

Obrazek w tresci

Andrzej Kraśnicki PKOL

Obrazek w tresci

Kacper Ciesielski

Obrazek w tresci

Paweł Ściślewski

Obrazek w tresci

ks. Ryszard Gamański

Obrazek w tresci

W Muzeum Sportu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5