Nidzica: chciał ukraść alkohol, przeszkodził mu policjant i pracownik ochrony

2022-05-26 16:00:00(ost. akt: 2022-05-26 12:23:05)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Nidzicki policjant, będąc po służbie wspólnie z pracownikiem ochrony sklepu ujął sprawcę kradzieży alkoholu. Dzięki natychmiastowej reakcji, 28-letni złodziej zamiast cieszyć się łupem, niebawem poniesie konsekwencje swojego czynu.
25 maja po skończonej służbie, asp. szt. Radosław Stempkowski z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy robił zakupy w jednym z lokalnych supermarketów. W pewnym momencie zauważył młodego mężczyznę, którego zachowanie zwróciło jego uwagę - jak się okazało – słusznie.

Mężczyzna przyszedł do sklepu nie po to by kupować, tylko kraść. Nie wiedząc, że jest obserwowany, wziął z półki sklepowej 3 butelki alkoholu i próbował wynieść je bez zamiaru zapłaty.

Reakcja policjanta i pracownika ochrony sklepu była natychmiastowa. 28-letni sprawca kradzieży został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji.
Ponadto, mężczyzna na terenie placówki handlowej głośno i wulgarnie wyrażał swoje niezadowolenie z takiego przebiegu sprawy, za co również odpowie. Niebawem losie 28-letniego mieszkańca Nidzicy zdecyduje sąd.


kpp, red.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5