Uczniowie Górki na II miejscu

2022-05-25 13:00:00(ost. akt: 2022-05-25 12:49:14)

Autor zdjęcia: ZSZiO Nidzica

W Olsztynie odbył się Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Powiat Nidzicki reprezentowała drużyna ZSZiO, która w etapie rejonowym zajęła I miejsce.
Do zmagań uczniowie „Górki” przystąpili w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Aleksy Osiński i Michał Grzebski.

Uczniów do turnieju przygotował p. Dariusz Grzebski, który na swoim koncie posiada już niemałą kolekcję zwycięstw w tym turnieju. Uczniowie jechali więc na zawody zmobilizowani i pełni wiary w sukces!

Zmagania drużyn reprezentujących powiaty z całego województwa rozpoczęto od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Drużyna ZSZiO ten etap zakończyła na pierwszym miejscu. W kolejnej części zawodów sprawdzano umiejętności obsługi pojazdu, jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem z talerzem Stewarta.

W próbie samochodowej świetny przejazd zanotował Michał Grzebski, osiągając drugi najlepszy wynik zawodów.

Zmagania kończył etap sprawdzający umiejętność niesienia pierwszej pomocy przedlekarskiej. Tu z kolei drużyna „Górki” została wyróżniona za bardzo sprawną akcję ratunkową.

W klasyfikacji indywidualnej Aleksy Osiński uplasował się na drugim miejscu, a drużyna ZSZiO do bogatej kolekcji dołączyła kolejny puchar. „Górka” zajęła II drugie miejsce, z niewielką stratą do zwycięzców.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!