Zachęcał młodzież do poznania świata

2022-05-23 13:00:00(ost. akt: 2022-05-23 11:44:43)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

W ramach współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Nidzicy uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym wzięli udział w spotkaniu autorskim.
Gościem spotkania był Krzysztof Petek, autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania, aktywnie uczestniczący w akcjach: “Cała Polska czyta dzieciom”, “Noc Bibliotek”, ” Noc Detektywów”.

Podczas spotkania pisarz podzielił się między innymi wrażeniami z wypraw do Transylwanii – śladami hrabiego Drakuli, na Syberię, do Amazonii i Brazylii. Opowiadał o zwyczajach, religii, przyrodzie, klimacie, językach obowiązujących w danym państwie i warunkach gospodarczych. Promował zdrowy i aktywny styl życia. Zachęcał do poznania świata i nauki języków obcych. Na zakończenie zademonstrował sztuki walki i chwyty, których uczy na prowadzonych przez siebie obozach i szkoleniach.

SOK


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5