Radni chcą przywrócenia posterunku policji

2022-05-27 10:00:00(ost. akt: 2022-05-27 09:55:54)

Autor zdjęcia: Anna Skuza

Radni gminy Kozłowo podczas ostatniej sesji podnieśli ekwiwalent pieniężny dla strażaków OSP, przegłosowali wniosek o przywrócenie posterunku policji w Kozłowie.
Sesja rozpoczęła się od przegłosowania porządku obrad oraz protokołów z poprzednich obrad. Radni wysłuchali sprawozdania wójta marka Wolszczaka z działalności międzysesyjnej.

Następnie przystąpiono do podejmowania uchwał.
Jedna z nich dotyczyła podniesienia ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ochotników. Druhowie OSP w gminie Kozłowo za udział w szkoleniach i ćwiczeniach będą dostawali 6 złotych za godzinę, a za udział w akcjach - 17 złotych za godzinę.

Radni jednogłośnie przegłosowali wniosek o przywrócenie funkcjonowania posterunku policji. Wniosek został skierowany do starosty Marcina Palińskiego.

Radni gminy Kozłowo uważają, że wpłynie to na stan bezpieczeństwa publicznego w gminie. Od ponad 15 lat nie funkcjonują żadne struktury policji na obszarze gminy. Brak Posterunku Policji w Gminie Kozłowo spowodował duże utrudnienia w dostępie do funkcjonariuszy osobom tego potrzebującym, jak też spowolnił załatwianie bieżących spraw i konieczną interwencję w stosunku do osób naruszających przepisy z zakresu bezpieczeństwa obywateli. Aktualnie nie ma w Gminie Kozłowo Punktu Obsługi Interesantów w Kozłowie z dyżurem dzielnicowego. Priorytetowym zadaniem w obecnym czasie jest, w ocenie Rady Gminy w Kozłowie, podjęcie starań o budowę nowoczesnego i funkcjonalnego budynku Posterunku Policji w Kozłowie. Posterunek miałby spełniać wszelkie standardy europejskie, m.in. stanowisko kierowania, estetyczny punkt przyjęć interesantów, sala odpraw, każdy z policjantów powinien mieć swoje stanowisko pracy. Dzięki powstaniu Posterunku Policji w Kozłowie mieszkańcy gminy w każdej chwili będą mogli liczyć na szybką i sprawną interwencję.
roz2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5