Kochamy nasze mamy, bo one nas kochają

2022-05-25 19:00:00(ost. akt: 2022-05-25 18:51:02)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

26 maja świętujemy Dzień Mamy. Mama to najważniejsza osoba w życiu każdego człowieka. To ona nas urodziła, wspierała, pomagała. Szczególnie jest ważna w dzieciństwie. O mamie rozmawiamy z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Nidzicy.
W rozmowie uczestniczyły przedszkolaki z grupy 5-latków. Wszystkie wiedzą, że Dzień Matki jest 26 maja. W przedszkolu przygotowują dla swoich mam prezenty. Będzie to lusterko życzeń.

— Dostanie je każda mama po to, żeby dzieci spełniły jej trzy życzenia — wyjaśniają przedszkolaki. Oprócz tego każdy z nich przygotowuje własną niespodziankę dla mamy.

Co to będzie? Laurki zrobione własnoręcznie, telefon zakupiony z zaoszczędzonych pieniędzy, a przede wszystkim będą to bukiety kwiatów dla mam.

Przedszkolaki obiecują, że spełnią 3 życzenia mamy. Spodziewają się, że będą to prośby o to, żeby były grzeczne, żeby im pomagały w pracach domowych, żeby sprzątały swoje pokoje, układały zabawki na półkach, żeby pomagały w pracach w ogródkach, żeby opiekowały się domowymi zwierzątkami.

— To nie będzie dla nas trudne, ponieważ i tak to robimy — zapewniają.

Każda mama jest wyjątkowa i kochana.
Mama Doriana ma czarne włosy i piegi, jest wysoka i szczupła.
— Kocham ją bardzo, bo gotuje smaczne obiady, robi dobre śniadania i kolacje. Pomaga też w sprzątaniu mojego pokoju. Poza tym jest wspaniała, wyrozumiała, ma zawsze dla mnie czas — mówi.

Z kolei mama Dominika ma brązowe krótkie włosy.
— Zawsze mogę ją poprosić o pomoc. Bardzo troszczy się o mnie. Czyta książeczki na dobranoc — zapewnia.

Mama Hani jest bardzo ładna, ma trochę czarne włosy, ale najważniejsze jest to, że jest dobra i wyrozumiała.
— Drukuje mi kartki do malowania i robi najlepsze na świecie frytki, które bardzo lubię — mówi.

— Moja mama ma czarne włosy i jest wysoka. Oczy ma brązowe. Bardzo ją kocham. Kupuje mi nowe zabawki. Dostałam od niej lalkę, która płacze. Muszę się nią opiekować i nakarmić, żeby przestała płakać — mówi Blanka. Podkreśla, że jej mama robi pyszne kotleciki i zupki, które są na pewno najlepsze na świecie. — Mogę swojej mamie opowiedzieć o wszystkim. Ona zawsze mnie wysłucha — zapewnia.

Mama Kornelii ma ciemne długie włosy, jest wysoka. — Jest wspaniała, dobra, wyrozumiała. Pomaga mi. Mówię jej o wszystkim. Ma zawsze dla mnie czas. Kocham ją za to, że ona mnie kocha, opiekuje się mną, że dostaję od niej prezenty. Ja też staram się pomagać mamie w pracach domowych — mówi Kornelia.

Mama Niny ma jasne, długie włosy. Nosi je rozpuszczone i bardzo ładnie w nich wygląda. — Kocham mamę, bo pomaga mi sprzątać zabawki, opiekuje się mną i moją 2-letnią siostrzyczką. Ja też pomagam mamie. Bawię się z siostrą, żeby mama miała trochę czasu dla siebie i odpoczęła — mówi Nina.

Aleksander także bardzo kocha swoją mamę, która ma jasne długie włosy i lubi nosić bransoletki.
— Moja mama jest fajna, wyrozumiała. Jest po prostu kochana. Zawsze mi pomaga, kiedy mam zrobić jakąś trudną rzecz. Jest bardzo miła. Nigdy na mnie nie krzyczy, nawet wtedy, gdy zrobię coś złego. Wówczas mama mi tłumaczy dlaczego nie powinienem tak postąpić — dodaje.

Mama Michała ma czarne włosy, jest szczupła i wysoka. Najbardziej lubi chodzić w spodniach.
— Jest bardzo miła, dobra, kochana i wyrozumiała. Bardzo ją kocham i wiem, że ona również mnie kocha. Często z nią rozmawiam, opowiadam o wszystkim. Ona zawsze mnie wysłucha i doradzi. Mogę na nią liczyć — mówi.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5