Inspekcja w OSP Janowiec Kościelny

2022-05-17 19:00:00(ost. akt: 2022-05-17 19:02:10)

Autor zdjęcia: OSP Janowiec Kościelny

Zespół inspekcyjny w składzie bryg. Szymon Kokot, asp.sztab. Andrzej Osowski oraz mł.asp. Krzysztof Lewikowski, przeprowadził inspekcje gotowości bojowej w naszej jednostce.
Na alarm stawiło się 6 ratowników uprawnionych do działań. Sprawdzeniu podlegało m.in. stan wyszkolenia strażaków, ważności badań i ubezpieczenia, stan sprzętu i pojazdów bojowych, a także ich należyta konserwacja, stan wyposażenia osobistego, test wiedzy strażaków, prowadzenie dokumentacji OSP oraz zadanie bojowe.

W założeniu ćwiczenia doszło do pożaru budynku z jedną osobą poszkodowaną.

Po dojeździe przeprowadzono rozpoznanie, zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono media od budynku oraz rozwinięto linie gaśnicze, następnie zorganizowano zaopatrzenie wodne oraz punkt pomocy medycznej.

Do środka wprowadzono rotę wyposażoną w sprzęt układu oddechowego wraz z linią gaśniczą, która to ewakuowała poszkodowanego i ugasiła pożar, zaś po ewakuacji udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Po zakończonych ćwiczeniach i weryfikacji wszystkich dokumentów wystawiono ocenę jednostce, uzyskaliśmy 101 punktów na 100 możliwych (nie to nie błąd), co dało nam ocenę celującą.

OSP Janowiec Kościelny

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5