Dziewczęta z Waśniewa-Grabowa zdobyły trzy pierwsze miejsca!

2021-12-17 14:00:00(ost. akt: 2021-12-17 13:42:15)

Autor zdjęcia: SP Waśniewo Grabowo

9 grudnia dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Waśniewie-Grabowie w Wojewódzkich Zawodach w Wielobojach Sprawnościowych zdobyły trzy pierwsze miejsca.
Wojewódzkie Zawody w Wielobojach Sprawnościowych dla dzieci - 2021 odbyły się w Nidzicy. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z SP Waśniewa-Grabowa, które zdobyły trzy pierwsze miejsca. Wielobój składał się z 4 konkurencji: bieg 4x10 metrów, rzut piłką lekarską 2 kg, 3-skok obunóż i skłony w ciągu 30 sekund.

— To już 4 medal w tym roku szkolnym dziewcząt w tej grupie wiekowej. Wcześniej, 30 września w Kurzętniku zdobyły brązowy medal w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Gminnych — mówi Wiesław Kacner.

Wynik dziewcząt to efekt solidnej pracy podczas pracy zdalnej, kiedy to uczennice ćwiczyły pod okiem nauczyciela w-f w technologii Teams i były dokładnie obserwowane. — Ponadto uczennice dodatkowo przygotowywały się same w domu, wykonując poszczególne konkurencje wieloboju sprawnościowego.
W tym roku organizator LZS Olsztyn zrezygnował z klasyfikacji drużynowej, a szkoda bo byłby jeszcze jeden złoty medal — dodaje opiekun Wiesław Kacner.