Kino Wenus w Nidzicy zmieni swoje oblicze

2021-12-04 16:00:00 (ost. akt: 2021-12-02 10:16:22)
Wizualizacja kina. Autorem koncepcji jest Grupa YANG Architekci

Wizualizacja kina. Autorem koncepcji jest Grupa YANG Architekci

O tym, że nidzickie kino doczeka się gruntownego remontu, pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Komisja kultury, turystyki, ochrony dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej i pomocy osobom niepełnosprawnym pod przewodnictwem Krzysztofa Żukowskiego, zainicjowała prace nad modernizacją obiektu. Jedno jest pewne: wizualizacja robi wrażenie!
Kino doczeka się gruntownego remontu. Oprócz zmiany wnętrza, przejdzie także termomodernizację zewnętrzną. Dobudowana zostanie też m.in. rampa i łazienka dla artystów. A jak będzie wyglądało wnętrze?

— Jesteśmy na etapie projektowym i staraliśmy się pewne rzeczy zachować, choć w nowoczesnej odsłonie. I tak, w samym kinie, znajdzie się ta sama ilość miejsc, a krzesła będą obite nową tapicerką. Podobnie zdjęcia na ścianach kina - będą zachowane - ale w nowej formie. Nad sceną zawiśnie profesjonalne oświetlenie. Co istotne dla artystów, ze sceny będą mieli dostęp do garderoby i toalet, w tym toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stara boazeria zostanie zerwana, a na ścianach znajdą się panele akustyczne. Wisienką na torcie będzie profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i projektor filmowy, służący do obsługi kina, widowisk i koncertów — wymienia Krzysztof Żukowski.

Będzie zdecydowanie jaśniej i przestronniej. A to za sprawą nowego, większego foyer.

— Foyer zajmie całą przestrzeń przed kinem, łącznie z m.in. obecnym pomieszczeniem hufca. Wszystko będzie odnowione: podłogi, sufity, toalety. W budynku, od strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, znajdzie się oddzielne wejście dla osób niepełnosprawnych. Wykorzystane będą także piwnice — mówi Krzysztof Żukowski.

Zagospodarowane zostanie również piętro, nad foyer. Wydzielone będą sale: projekcyjna i taneczno-muzyczna, do prowadzenia zajęć przez Nidzicki Ośrodek Kultury. Nie zabraknie także windy dla osób niepełnosprawnych.

— Gmina Nidzica przymierza się do pozyskania środków finansowych z kolejnej puli środków z Cittaslow. Bardzo istotne jest, żeby Nidzica posiadała dużą salę widowiskową i kinową, by nasi mieszkańcy nie musieli jeździć do kina do miast sąsiednich — podkreśla Krzysztof Żukowski.

Kiedy możemy spodziewać się zmian?
— Pracujemy nad projektem, i mam nadzieję, że uda się zakończyć go do końca zimy. Liczymy, że w 2022 roku rozpoczną się prace — dodaje przewodniczący komisji kultury.


Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. Wizualizacja kina. Autorem koncepcji jest Grupa YANG Architekci

Obrazek w tresci

fot. archiwum prywatne
fot. Komisja kultury, turystyki, ochrony dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej i pomocy osobom niepełnosprawnym pod przewodnictwem Krzysztofa Żukowskiego,
zainicjowała prace nad modernizacją obiektu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika Wojtyszko #3083431 4 gru 2021 22:48

    Czyżby w papierowym wydaniu był plakat Gogusia na dwie strony ? Jak to łatwo jest wydawać publiczne pieniądze. Mieszkańców Nidzicy coraz mniej (12.9 tyś), a słomiane inwestycje mają się świetnie. Koteria wolno-myślących pod ubeckim przewodnictwem niedługo zamiast 21 będzie liczyć 15 radnych. Miejmy nadzieje, że Goguś straci stanowiska i piórka.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5