Zmarł dr Andrzej Pobieżyński - bardzo dobry lekarz i człowiek

2021-11-25 19:00:00 (ost. akt: 2021-11-25 20:10:10)
dr Andrzej Pobieżyński

dr Andrzej Pobieżyński

Autor zdjęcia: Nadesłane: ZOZ Nidzica

23 listopada zmarł dr Andrzej Pobieżyński wieloletni pracownik, lekarz chirurg. W Nidzicy pracował od 18 lipca 2007 r. jako lekarz Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego oraz lekarz w Oddziale Chirurgicznym, Izbie Przyjęć oraz Poradni Chirurgicznej. Od 1 stycznia 2013 pełnił funkcję Kierownika Oddziału i Poradni Chirurgicznej, a od 16 stycznia 2014r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych. Dla współpracowników był także przyjacielem.
Pan Andrzej Pobieżyński w nidzickim szpitalu przepracował 14 lat. W ciągu całego okresu zatrudnienia w ZOZ w Nidzicy dał się poznać jako rzetelny pracownik.
Był osobą odpowiedzialną, zaangażowaną w pomoc pacjentowi, ale także młodszym kolegom w szkoleniu, zdobywaniu kwalifikacji i umiejętności. Posiadał doskonały kontakt i dar przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu, co potwierdził podczas pracy naukowej w Akademii Medycznej, ale też podczas objęcia opieką lekarzy specjalizantów z zakresu chirurgii oraz studentów medycyny.

Powierzone obowiązki wykonywał sumiennie i w pełnym zaangażowaniu, odznaczając się umiejętnościami w zakresie wykonywanych zabiegów chirurgicznych i gastroentorologicznych. Doktora Pobieżyńskiego cechowała też niezwykła intuicja w udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń ratujących życie.

— Pan doktor Andrzej Pobieżyński posiadał bardzo długi staż pracy, cechowało go jednak umiłowanie zawodu lekarza i medycyny.
Wspierał swoją wiedzą młodsze pokolenia, wspierał również pacjentów w trudnych chwilach, ale także wspomagał wielokrotnie w sprawach organizacyjnych — wspomina dyrektor ZOZ Anna Osłowska.


Oprócz pracy chirurga posiadał wieloletnie doświadczenie w pracy zespołów ratowniczych. Jako lekarz pogotowia niejednokrotnie ratował życie ludzkie. Brał także udział, z ramienia zarządu podmiotu leczniczego, w akcjach związanych z zarządzaniem kryzysowym i obronnością kraju.
Nieustannie podnosił swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach.

W 1982 roku zdobył specjalizacje z zakresu chirurgii ogólnej, ukończył studia medycyny klinicznej z zakresu chirurgii jelita grubego CMKP Warszawa. Ukończył kurs z zakresu Laparoskopii w 2002 roku, a trzy lata później odbył szkolenie z zakresu medycyny ratunkowej i intensywnej terapii. W 2013 roku zdobył uprawnienia do badania USG naczyń. W 2017 roku ukończył kurs Powikłania w chirurgii naczyniowej endowaskularnej oraz w 2018 roku uczestniczył w Kongresie Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej.

Za swoją pracę został nagrodzony. W 2014 otrzymał odznakę Laur Pacjenta 2014. W 2016 roku podczas wojewódzkich obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego Złoty Medal za Wieloletnią Służbę .

Dr Andrzej Pobieżyński jest serdecznie wspominany przez pacjentów.

Ewa Ekiert Jaworska: wspaniały Lekarz, ale przede wszystkim Człowiek. Dziękuję Panie Andrzeju. Niech Bóg przytuli Pana do siebie.
Aneta Zwierzchowska: o takich lekarzy jak dr Pobieżyński, oddanych swoim pacjentom i kompetentnych jednocześnie, dziś bardzo trudno....
Wielka strata dla nas wszystkich.
Tomasz Szałanda: zapamiętam Pana Doktora jako niezwykle życzliwego i troskliwego lekarza.
Martyna Eliza Magura: wielka szkoda, bardzo dobry chirurg i wspaniały człowiek.
Klaudia Zdunkiewicz: takich zaangażowanych w swoją pracę jak pan doktor, pomocnych lekarzy już nie ma.
Agnieszka Kwestarz: super lekarz i sympatyczny człowiek.
Leokadia Najgebauer: szlachetny człowiek, lekarz z powołania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5