Osiecka/Młynarski - Niezależna Formacja Artystyczna wraca z koncertem!

2021-11-13 10:00:00(ost. akt: 2021-11-13 20:52:59)

Autor zdjęcia: mat. organizatorów

Niezależna Formacja Artystyczna po dłuższej przerwie wraca na deski nidzickiego kina! Tym razem z tekstami niekwestionowanych mistrzów słowa- Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.
W miesiącu zaduszkowym, powspominamy twórczość tych, którzy oparli swoje największe przeboje na niezapomnianych tekstach mistrzów – Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Urszuli Sipińskiej, Hanny Banaszak, czy Michała Bajora. Zapraszamy 13 listopada o godz. 19.00. Ilość miejsc ograniczona.

— Powodów, dla których to będzie wyjątkowy wieczór jest kilka. Po pierwsze „Niezależna” po kilkuletniej przerwie wraca do koncertowania. Po drugie na warsztat wzięli niekwestionowanych mistrzów słowa, których już niestety z nami nie ma. A wszystko w miesiącu zaduszkowym. I w 85 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej. Co nie znaczy, że będzie nostalgicznie. Wręcz przeciwnie. Utwory, które wybraliśmy do tego koncertu dają taki jazzowo-knajpiany oddech. Zupełnie jakbyśmy przenieśli się w lata 50., gdzieś do zadymionego baru w Nowym Yorku — zachęca Krzysztof Żukowski, kierownik formacji.

Raz dwa trzy, Andrzej Zaucha Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Urszula Sipińska, Katarzyna Żak, Ewa Błaszczyk, Hanna Banaszak, Magda Umer, Teresa Tutinas, Michał Bajor, Cisza Jak Ta- wszyscy ci artyści w pewnym momencie swojej drogi artystycznej zetknęli się z mistrzami, bądź to Agnieszką Osiecką, bądź Wojciechem Młynarskim. Usłyszymy największe przeboje tych wykonawców, do których teksty pisali ci najwięksi.

Koncert zaplanowany jest na 13 listopada. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje tych planów. Zaczynamy o godz. 19 w kinie Wenus. Zapowiada się niezapomniany wieczór. Pamiętajcie, że liczba miejsc ograniczona.

Zaśpiewają:
Iza Fabisiak, Jagoda Wasiołkowska, Magdalena Żukowska, Krzysztof Żukowski, Paweł Koziński

Zagrają:
Artur Jasiński (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Renda (gitara), Robert Bieńkowski (bass), Krzysztof Żukowski (instrumenty klawiszowe)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5