Kierowca zasnął za kierownicą, samochód dachował na "siódemce"

2021-10-26 10:52:22(ost. akt: 2021-10-26 11:01:20)
Miejsce kolizji drogowej na drodze ekspresowej S7 w pobliżu m. Pawliki

Miejsce kolizji drogowej na drodze ekspresowej S7 w pobliżu m. Pawliki

Autor zdjęcia: kpp

Groźnie mogła skończyć się podróż dwojga 40-latków, których auto dachowało. Powód? Kierowca zasnął za kierownicą.
Dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Pawliki.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki VW, jadąc w kierunku Warszawy wjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie się pojazdu.

42-latek był trzeźwy i jak oświadczył - zasnął za kierownicą. Na szczęście mężczyzna i jego 43-letnia pasażerka nie doznali obrażeń, a cała sytuacja zakończyła się dla sprawcy mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Wyruszając w podróż zróbmy wszystko co w naszej mocy aby szczęśliwie dojechać do celu. Pamiętajmy by zadbać nie tylko o stan techniczny pojazdu, trzeźwość, ale również o stan psychofizyczny.

Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu, pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji, co może przyczynić się do spowodowania niebezpiecznych a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze. Gdy za kierownicą ogarnie nas senność, zmęczenie pozwólmy sobie odpocząć, zjedźmy na najbliższy parking czy stację benzynową i zregenerujmy siły przed dalszą drogą.

kpp, red.

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5