21 brzóz na ulicy Brzozowej

2021-10-21 16:15:00 (ost. akt: 2021-10-21 16:16:38)

Autor zdjęcia: źródło: FB Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy

W ostatnim czasie na naszym profilu na Facebook'u poprosiliśmy mieszkańców o informacje, gdzie ich zdaniem istnieje konieczność dosadzenia drzew.
Sugestie przekazaliśmy burmistrzowi Nidzicy, Jackowi Kosmali.

— Dziękuję za każdy sygnał. Wsłuchałem się w głosy mieszkańców. Jedną z propozycji było posadzenie buków na ul. Bukowej, klonów na ul. Klonowej, lip na ul. Lipowej, brzóz na ul. Brzozowej. Inspektor Jarosław Draszek robi już objazd po mieście i sprawdza możliwość nasadzenia tego typu drzew we wskazanych miejscach. Jeszcze w tym roku posadzimy brzozy przy ul. Brzozowej. Z prośbą o wskazanie miejsc, w których konieczne są nowe nasadzenia zwróciliśmy się także do sołtysów. Każda poważna sugestia będzie rozważona — mówi Jacek Kosmala.

Nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy zostaną dosadzone klony czerwonolistne i jarzębiny. Wiele emocji budzi jednak brak możliwości dosadzenia drzew na Placu Wolności.

— To strefa pod ochroną konserwatora zabytków, a ten nie wyraża zgody na jakiekolwiek nasadzenia. Będziemy jednak prowadzili rozmowy, jeżeli konserwator pozwoli na zmiany, posadzimy dodatkowe kwiaty, zgodnie z wytycznymi — dodaje burmistrz.

Pierwsze drzewka już są: 21 brzóz na Brzozowej.

— Już wkrótce nowe drzewka w kolejnych miejscach — zapowiada burmistrz NIdzicy.

red


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5