Wiktor Kordowski: Polecam książkę: „Świat Podziemi” Meg Cabot

2021-10-16 10:00:00 (ost. akt: 2021-10-12 14:28:59)
Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl

Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Lubisz czytać? Chcesz polecić książkę? Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl Nie zapomnij dołączyć zdjęcia!
Książka „Świat Podziemi” Meg Cabot nawiązuje do historii mitologicznej Persefony. Do przeczytania jej namówiła mnie moja mama, i nie żałuję tego.

Książka opowiada o 17-letniej Pierce, która uwięziona jest w Świecie Podziemi. John, jej ukochany i opiekun zmarłych, jest przekonany, że to dla jej dobra trafiła do tego miejsca. Świat podziemi również do przyjaznych nie należy, jest pozbawiony duszy, lecz zdaniem Johna tutaj jest najbezpieczniejsza, a tylko na tym mu zależy.
Pierwszego tomu tej trylogii nie miałem okazji czytać, jednak w tej książce możemy liczyć na wiele niespodziewanych wydarzeń, często zabawne sytuacje i akcję, która z każdą czytaną stroną przyspiesza coraz to bardziej.

Zagłębiając się dalej można zobaczyć przemianę głównej bohaterki. Pierce z zagubionej nastolatki staje się kobietą, która sama decyduje o sobie i swoim przeznaczeniu.

Mitologia, mroczny świat, wątek miłosny i nieoczywiste zakończenie wszystko to znajdziemy w książce Meg Cabot „Świat Podziemi”. Serdecznie zachęcam do przeczytania.

Wiktor Kordowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5