Zawody NNI Extreme 2021 w nidzickim skateparku!

2021-10-09 10:00:00 (ost. akt: 2021-10-08 11:47:17)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

W imieniu Burmistrza Nidzicy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nidzicy zapraszamy na zawody NNI Extreme 2021!
Projekt NNI Extreme 2021 to zawody deskorolkowe, B.M.X i hulajnogowe na nowo powstałym skateparku w Nidzicy przy ul. Mickiewicza (naprzeciwko zamku przy jeziorku miejskim w Nidzicy).

Dzięki sprawnej współpracy Burmistrza Nidzicy, Rady Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się wdrożyć w realizację pierwszą główną cześć budowy nowego skatepaku.

Pożądaną inwestycję głównie przez nidzicką młodzież chcemy uczcić bardzo fajnymi zawodami Extreme, nazywając je NNI EXTREME 2021. Na które już dzisiaj zapraszamy bardzo serdecznie! Uwierzcie - warto przyjechać i wziąć udział.

Organizatorem zawodów jest nidzicki MOSiR przy współpracy z Stowarzyszeniem Sportowym Warmia Riders. Imprezę patronuje honorowo Burmistrza Nidzicy - Jacek Kosmala.

Nie od dziś wiadomo że sporty extremalne są sportami bardzo widowiskowymi, wiec liczymy na dużą frekwencje nie tylko zawodników, lecz również mieszkańców Nidzicy i okolic, którzy będą mieć okazję oglądać zmagania sportowców, kibicować i dopingować swoich faworytów

O energię i skrzydła dla zawodników zadba Redbull, zapewniając zimne puszki swojego napoju. W tle dobra muza, grill, losowanie drobnych upominków od MOSiR. Wszystko to w fajnej sportowo - imprezowej oprawie!

Każda dyscyplina będzie miał dwie kategorie: JAM i Best trick.
Zawody bez nagród dla najlepszych to nie zawody! Dlatego też pula nagród rzeczowych to ponad 2500 zł! Do wygrania sprzęt sportowy od renomowanych marek.

Kategoria JAM:
Każdy zawodnik ma 1 min. 2 przejazdy i cały skatepark do dyspozycji. Sędziowie sumują punkty zdobyte w dwóch przejazdach wybierają 3 najlepszych zawodników.

Best trick jak sama nazwa wskazuje to konkurencja w której zawodnicy maja określony czas (około 15 min)i cały park na przejazd. Liczy się to kto w tym czasie zrobi najlepszy trick.

Harmonogram:
13.00-14.00 Zapisy zawodników, rozgrzewka,
14.00-17.30 Zawody Jam i Best Trick deskorolkowe, B.M.X. i hulajnogi,
17.30-18.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom i zakończenie imprezy.

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić niezbędną kartę zgłoszeniową, regulamin, rodo itp. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek dostarczyć oświadczenia dla niepełnoletnich od opiekuna.

Zgłoszenia, regulamin i zgody do pobrania: www.mosirnidzica.pl, osobiście w recepcji MOSiR - hala widowiskowo-spotowa oraz wysyłając mail na adres mosir@nidzica.pl oraz w dniu zawodów.

Kilka słów o skateparku
Skatepark zaprojektowała (w porozumieniu z lokalną społecznością) i wybudowała firma skateparki.pl, która od lat specjalizuje się w budowie tego typu infrastruktury sportowej.

Skatepark jest betonowy i zawiera elementy streetwgo parku. Gładka nawierzchnia znacznie uprzyjemnia korzystanie z parku.

Znajdziecie w nim sporo murków, rurek i schodków. Znajdziecie również parę quarterów, które poprawiają płynność jazdy na parku.

Liczymy na dobrą pogodę, ostrą rywalizacje i doping kibiców. Zapewniamy bardzo fajną realizację imprezy z świetną zabawą i mile spędzonym czasem 5!

źródło: MOSIR

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5