Bezpieczna droga do przedszkola

2021-09-28 10:00:00(ost. akt: 2021-09-28 09:15:24)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Nidziccy policjanci rozmawiali z przedszkolakami przedszkola nr. 4 o zasadach ruchu drogowego i bezpieczeństwie na drodze.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy st.sierż. Alicja Pepłowska i st. asp. Piotr Szczepkowski odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 4 w Nidzicy. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w drodze do przedszkola.

Samochodem, rowerem, na piechotę – każdy sposób jest dobry, żeby dotrzeć do przedszkola czy szkoły. Ważne w tym wszystkim jest to, aby zachować pewne zasady bezpieczeństwa.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo powinny przechodzić przez jezdnię, w co powinien być wyposażony rower oraz przećwiczyły pozycję „żółwia” przydatną w przypadku ataku agresywnego psa.

W trakcie prelekcji policjanci zwrócili szczególną uwagę na temat widoczności na drodze. Wyjaśnili dzieciom czym są odblaski, do czego służą, jak z nich prawidłowo korzystać i na czym polega ich moc. Na koniec wizyty maluchy otrzymały kolorowanki, które posłużą utrwaleniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkania profilaktyczne i rozmowy z dziećmi to nie tylko przekazywanie przydatnej wiedzy. Każda taka wizyta ma również za zadanie kształtować w oczach malucha obraz policjanta jako osoby, do której zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, bez chwili zawahania może zwrócić się z prośbą o pomoc.
kpp

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5