Podsumowanie weekendu: interwencje policjantów z Nidzicy

2021-09-20 19:49:20 (ost. akt: 2021-09-20 20:50:17)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jazda bez uprawnień, pod wpływem i kolizja to niektóre ze zdarzeń, przy których interweniowali policjanci z powiatu nidzickiego w minionym tygodniu.
W piątek (17 września) około godz. 19:30 w pobliżu miejscowości Powierz, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 31-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego marki Volvo pomimo wydanej przez starostwo powiatowe decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Mieszkaniec gminy Kozłowo niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, około godzinę później na drodze między Janowem a Szczepkowem Borowym doszło do kolizji dwóch pojazdów. Z ustaleń patrolu zadysponowanego do obsługi zdarzenia wynikało, że kierujący ciągnikiem wraz z dwoma naczepami najechał na prawidłowo jadący w tym samym kierunku tj. Szczepkowo Borowe pojazd m-ki Renault.

40-letni kierujący ciągnikiem wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością. Na nieoświetlonych przyczepach, które ponadto nie posiadały tablic rejestracyjnych mężczyzna przewoził niezabezpieczone baloty siana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi i nie ponieśli obrażeń podczas zdarzenia drogowego. Niebawem sprawca kolizji odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 30 dni aresztu.

Nocą (18/19 września) około 30 minut po północy nidziccy policjanci zatrzymali na terenie miasta 25-latka kierującego samochodem osobowym marki Audi. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że mężczyzna wsiadając za kierownicę auta zignorował aktywny do lipca 2022 r. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z zapisem w kodeksie karnym, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (19 września) około godziny 18:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w pobliżu miejscowości Krokowo.

Z ustaleń interweniującego patrolu wynikało, że 23-letni kierujący motocyklem Honda typu cross stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego upadł na ziemię i doznał obrażeń ciała. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania dla danego rodzaju pojazdu, a motocykl jest niedopuszczony do ruchu.

Ponadto, badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Kozłowo. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kat. B, a zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do szpitala w Działdowie. Niebawem mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym i przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5