Zespół Wrzos z Kownatek na podium

2021-09-14 16:00:00(ost. akt: 2021-09-14 13:50:54)
Zespół Wrzos z Kownatek

Zespół Wrzos z Kownatek

Autor zdjęcia: Zespół Wrzos

Zespół ludowy Wrzos z Kownatek wziął udział w przeglądzie zespołów ludowych w Gietrzwałdzie.
Zespół ludowy Wrzos z Kownatek istnieje już 5 lat. Jak mówi Krystyna Kukwa, od początku wyszukiwali różnych konkursów, festiwali, przeglądów zespołów ludowych i brali w nich udział.

Do tej pory nie udało się zespołowi zdobyć tak ważnej i prestiżowej nagrody jak w Gietrzwałdzie. Zdecydowali się na udział w tym konkursie, mimo że musieli zrezygnować z występu na dożynkach w Janowie.

— Nie żałujemy tej decyzji. Cieszymy się, że stanęliśmy na podium. Zajęliśmy II zaszczytne miejsce. To dla nas bardzo ważne. Podbudowało nas to bardzo — mówi pani Krysia.

— Jesteśmy znani na Warmii i Mazurach, a nawet w kraju. Doceniono nasz pięcioletni trud i zaangażowanie w każdą próbę. Cieszymy się tym bardziej z tego sukcesu, bo byliśmy jedynym zespołem bez żadnego wykształcenia muzycznego — dodaje Waldemar Przygoda.

W konkursie wystartowało 25 zespołów ludowych z Warmii, Mazur i Powiśla.

Zespół Wrzos zaśpiewał 2 piosenki: Stoi grusza w polu i Od wschodu słoneczka.


Ich wykonanie podobało się jurorom, o czym świadczy zajęcie II miejsca.

Krystyna Kukwa podkreśla, że w Gietrzwałdzie panowała fantastyczna atmosfera. Zespół nawiązał kontakty z innymi zespołami ludowymi.

— Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Na pewno będziemy brali udział w kolejnych konkursach. Warto było śpiewać, chodzić na próby, ćwiczyć, poznawać coraz to nowe piosenki ludowe. Namawiamy wszystkich do śpiewania — mówi Krystyna Kukwa.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5