Wypadek w pracy. 52-latek w szpitalu w Olsztynie

2021-08-16 16:00:00(ost. akt: 2021-08-16 18:22:50)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w Muszakach na terenie zaplecza budowlanego wytwórni mieszanki betonowej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 52-latek podczas próby wymiany łopat w mieszalniku mobilnego węzła do sporządzania mieszanek na zimno doznał ciężkich obrażeń nóg.
W sobotę (14 sierpnia) około godz. 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku w pracy w Muszakach na terenie zaplecza budowlanego wytwórni mieszanki betonowej.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że podczas próby wymiany łopat w mieszalniku mobilnego węzła do sporządzania mieszanek na zimno przez 52-letniego operatora miksera kruszywa, w nieznanych na obecną chwilę okolicznościach doszło do uruchomienia napędu mechanizmu mieszającego, co skutkowało wciągnięciem a następnie zakleszczeniem nóg mężczyzny.

Przedmiotowe zdarzenie spowodowało u 52-latka ciężkie obrażenia kończyn dolnych, w związku z czym został on przetransportowany do szpitala w Olsztynie przez zadysponowane na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej zabezpieczyli maszynę, powiadomili Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuratora. Teraz funkcjonariusze szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności sobotniego zdarzenia.

KPP Nidzica

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5