Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

2021-07-29 14:00:00 (ost. akt: 2021-07-29 13:57:25)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjantka z nidzickiej komendy spotkała się w Kamionce z uczestnikami półkolonii. Celem spotkania było zwrócenie uwagi najmłodszych na zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2021'” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w środę (28 lipca) w Kamionce, policjantka z nidzickiej komendy spotkała się z uczestnikami półkolonii, aby razem porozmawiać o bezpieczeństwie i przypomnieć najważniejsze zasady obowiązujące m.in. podczas wypoczynku nad wodą i w lesie.

Podczas wizyty dzieci były bardzo aktywne, przytaczały sytuacje, z którymi się spotkały, zadawały wiele pytań, z których żadne nie zostało bez odpowiedzi.

Wspólnie przećwiczono pozycję na „żółwia” - przydatną w sytuacji ataku agresywnego psa oraz jak prawidłowo poinformować o zagrożeniu za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznać wyposażenie policjanta w codziennej służbie.

Na zakończenie funkcjonariuszka wręczyła dzieciom długopisy i ulotki z zakresu omawianej tematyki.

Spotkania z dziećmi była idealną okazją do promowania konkursu plastyczno-filmowego pod hasłem "Wakacyjny przeWODNIK" oraz konkursu plastyczngo "Wakacje z bezpieczeństwem w tle"
KPP Nidzica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5