3 nietrzeźwych kierowców, 3 zdarzenia drogowe na S7

2021-07-27 08:30:00 (ost. akt: 2021-07-27 08:19:35)

Autor zdjęcia: mat. policji

Miniony weekend pokazał, że nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących na nidzickich drogach. Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących, z których jeden spowodował kolizję drogową. Ponadto, funkcjonariusze obsłużyli 3 zdarzenia drogowe na drodze ekspresowej, gdzie w każdym przypadku przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
W piątek ( 23 lipca) około godz. 17:30 na drodze ekspresowej S7 policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Opel.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 36-letniego mieszkańca gminy Janowiec Kościelny 1,3 promila alkoholu.
Ponadto, z zapisu w policyjnych systemach wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo wydanej przez Starostwo Powiatowe w Nidzicy decyzji w ruchu drogowym o cofnięciu uprawnień do kierowania.
Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację z przestępstw ujawnionych podczas kontroli drogowej, za które 36-latek niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany tego samego dnia około 2 godzin później.
Z informacji otrzymanej przez dyżurnego nidzickiej jednostki Policji wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki BMW spowodował zdarzenie drogowe w pobliżu miejscowości Łyna.

Na miejscu policjanci zastali 2 mężczyzn oraz potwierdzili fakt zaistnienia kolizji drogowej, w wyniku której wspomniany w zgłoszeniu pojazd wpadł do przydrożnego rowu.

Badanie stanu trzeźwości 33-letniego kierującego wykazało 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gm. Nidzica został doprowadzony i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wyjaśnienia, a policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania.

Niebawem, mężczyzna za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna. 33-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

W sobotę (24 lipca.) około godz. 16:55 na jednej z ulic miasta, nidziccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault.

Powodem kontroli było naruszenie przez kierującego obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Jednak podczas przeprowadzania czynności okazało się, że niezapięte pasy to nie jedyne naruszenie przepisów drogowych przez 36-letniego mieszkańca Nidzicy.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a niebawem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

W sobotę i niedzielę (24 i 25 lipca) na drodze ekspresowej S7 doszło do 3 kolizji drogowych.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w każdej z nich przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W zdarzeniach uczestniczyło łącznie 7 pojazdów osobowych, wszyscy kierujący byli trzeźwi, a na sprawców kolizji policjanci nałożyli mandaty i punkty karne za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5