Podsumowanie weekendu — zatrzymanie 4 poszukiwanych, kolizja drogowa

2021-06-14 14:30:00 (ost. akt: 2021-06-14 14:26:31)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

W miniony weekend policjanci zatrzymali 4 poszukiwanych. Jeden z nich szedł drogą ekspresową S7, następny został ujawniony przez funkcjonariusza w czasie wolnym od służby, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Olsztynku.
W piątek (11 czerwca) nidziccy policjanci interweniowali wobec 2 mężczyzn, których obecność na drodze ekspresowej S7 zaniepokoiła innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszy z nich został ujawniony przez funkcjonariuszy w pobliżu węzła Nidzica Południe około godz. 18:30. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 32 – latek szedł pasem awaryjnym w kierunku Gdańska, ponieważ jego pojazd uległ awarii. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, ponadto policjanci przetransportowali pieszego w miejsce, z którego mógł bezpiecznie kontynuować drogę.

Interwencja wobec drugiego z mężczyzn miała nieco inny finał. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach napotkanego około godz. 23:30 na drodze ekspresowej S7 mężczyzny zmierzającego w kierunku Mławy wynikało, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 46-latek został zatrzymany i najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia (11 czerwca) w ręce policjantów wpadło 3 kolejnych poszukiwanych. Pierwszy z nich leżał przed budynkiem na jednej z nidzickich ulic. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 65-latek ma do odbycia kary pozbawienia wolności na popełnione wykroczenia porządkowe. Mężczyzna najbliższe kilkanaście dni spędzi w zakładzie karnym.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Olsztynku na jednej z nidzickich ulic rozpoznał 46-letniego mieszkańca gminy Olsztynek, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się. Policjanci zadysponowani do obsługi interwencji, doprowadzili mężczyznę do nidzickiej Komendy, skąd został on przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi 1 rok.

Tego samego dnia, następne zatrzymanie przez nidzickich policjantów miało miejsce w Wietrzychowie. 32-letni mieszkaniec gminy Pabianice był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. Mężczyzna najbliższe kilka dni spędzi w zakładzie karnym

W sobotę (12 marca) około godz. 19:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi kolizji wynikało, że 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Suzuki jadąc od strony m. Grzegórzki, w kierunku m. Magdaleniec przekroczył oś jezdni, w wyniku czego zderzył się czołowo z 54-letnim kierującym motorowerzystą. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nie wymagali hospitalizacji, a cała sytuacja dla 39-latka zakończyła się mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na uszkodzenia powstałe wskutek zaistniałej kolizji drogowej.

Tego samego dnia, kilka minut po godz. 19:00 patrol ruchu drogowego z Działdowa pełniący służbę na terenie powiatu nidzickiego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mazda będącego pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 35-latka 0,4 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Kierowanie w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem a sprawca musi liczyć się z karą aresztu lub grzywny do 5000 zł, ponadto sąd obligatoryjnie zastosuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
KPP Nidzica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5