Lena Mierzejewska zwyciężczynią w Konkursie Wiedzy o Janowie

2021-06-08 15:30:00 (ost. akt: 2021-06-08 15:26:53)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

JANOWO || 8 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Wiedzy o Janowie, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Janowie i w Muszakach.
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 600-lecia Janowa. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z SP Janowo i 4 ze Szkoły Podstawowej w Muszakach.
Konkurs odbył się w formie pisemnej. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z historią Janowa. — Pytania nie były takie trudne. Przygotowywaliśmy się do konkursu w szkole — mówią uczestnicy konkursu.
Pytań było 20 i można było otrzymać maksymalnie 24 punkty. Wśród nich były pytania: Od kiedy Orzyc przestaje być granicą, a Prusy Wschodnie ( dziś województwo warmińsko-mazurskie) zostają włączone do Polski ? Kiedy dokładnie Janowo straciło prawa miejskie? Kto o tym zadecydował i jakie były przyczyny? lub: Od którego roku nasza miejscowość należy do powiatu nidzickiego?

Pani Ola Piasecka, przed rozdaniem testu, zapewniała uczniów, że nie będzie trudny, bowiem pytania zawierają podstawowe informacje związane z historią Janowa.

— Włączcie dobry humor, nie przejmujcie się, bo uczyliście się historii naszej miejscowości w szkole — mówiła pani Ola Piasecka.

Uczniowie test rozwiązywali przez 40 minut.

Następnie jury konkursu przystąpiło do skrupulatnego sprawdzania prac.

— Wszyscy test napisali na bardzo wysokim poziomie — mówił przewodniczący jury wójt Grzegorz Napiwodzki.

Wśród uczniów biorących udział w konkursie byli także uczniowie ze szkoły w Muszakach.
— Bardzo mi się podoba, że wzięliście udział, mimo że nie mieszkacie w Janowie. Znaleźliście czas i mieliście chęci, żeby przygotować się do konkursu, bo warto jest znać historię swojego regionu — mówił dyr. SP w Muszakach Eugeniusz Pokora.

Głos zabrała również dyrektor szkoły w Janowie Grażyna Obrębska. — Cieszę się, że uczestniczyliście w konkursie. Poziom był bardzo wysoki. To dobrze, że rozumiecie sens określenia Mała Ojczyzna. Tu są wasze korzenie — mówiła dyrektor.

Pani Ola Piasecka podkreśliła, że ten kocha Ojczyznę, kto kocha Małą Ojczyznę.

— Gratuluję wszystkim uczestnikom. Życzę wam, żebyście zawsze tu, do swojego domu wracali i o nim pamiętali — mówił wójt Grzegorz Napiwodzki.

WYNIKI KONKURSU:
I miejsce — Lena Mierzejewska
II miejsce — Michał Osowski
III miejsce — Róża Szczypińska.
Konkurs został zorganizowany przez szkoły z Janowie i Muszakch przy współudziale gminy Janowo, GOK-u. Panie Ola Piasecka i Dorota Muzyczuk to główne organizatorki konkursu.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Danuta Kaczmarska-Jarząbek #3068200 8 cze 2021 15:58

    Brawo dla Organizatorów i uczestników.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5