Drewniane parasole i kwietnik w kształcie łodzi

2021-05-12 20:45:00 (ost. akt: 2021-05-12 20:39:15)

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

WIKNO \\ Dobra wiadomość dla sympatyków plaży w Wiknie. Wkrótce teren stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny! Będzie to nowy produkt turystyczny na mapie województwa warmińsko-mazurskiego.
W ramach realizacji projektu zakłada się utworzenie na terenie strzeżonego kąpieliska gminnego w miejscowości Wikno: altany, zamontowanie drewnianych parasoli oraz kwietnika w kształcie łodzi. Wszystko to nada klimat i w pozytywny sposób wpłynie na estetykę tego miejsca.

W ramach realizacji projektu zakłada się utworzenie miejsca spotkań i wypoczynku dla mieszkańców i turystów.

Dodatkowo zamontowane zostaną ławy i stoły z europalet, wykonane w ramach wkładu własnego, przez mieszkańców miejscowości Wikno.

Mieszkańcy w ramach projektu zobowiązują się do wykonania wszelkich prac porządkowych, montażu ławek, parasoli i kwietnika oraz obsadzenia go zielenią, zakupioną w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Przedsięwzięcie zakłada poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, poprzez integrację mieszkańców, którzy dzięki wspólnej inicjatywie umocnią więzi społeczne i międzyludzkie, a ich wspólna inicjatywa wpłynie pozytywnie na innych mieszkańców poszczególnych sołectw, zaszczepiając w nich świadomość, że wspólna, zintegrowana praca przynosi więcej korzyści, niż marazm i izolowanie się od społeczności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5