34- latek przewoził prawie 2 kilogramy marihuany

2021-05-11 09:58:10 (ost. akt: 2021-05-11 10:12:26)

Autor zdjęcia: KPP

Każda informacja dotycząca przestępczości narkotykowej, jaka trafia do policjantów, jest przez nich weryfikowana i wykorzystywana przeciwko przestępcom. Szybka wymiana takich informacji między kryminalnymi z Nidzicy i Olsztyna doprowadziła do zatrzymania 34-latka, który w swoim aucie przewoził prawie 2 kilogramy narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, którzy współpracując z kryminalnymi z KWP w Olsztynie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Olsztyna.

W piątek (7 maja) policjanci podczas działań przeprowadzonych w miejscowości Pawliki (gm. Nidzica), w pojeździe marki Mercedes, którym podróżował 34-latek, znaleźli prawie 2 kg marihuany, której czarnorynkowa wartości szacowana jest na około 100 000 zł.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia, zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mieszkańca Olsztyna środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z jednej strony przestępcy, którzy za wszelką cenę próbują zarobić, rozprowadzając różne uzależniające i często bardzo niebezpieczne substancje wśród swoich klientów. Z drugiej policjanci, którzy chroniąc inne osoby przed zagrożeniami płynącymi ze strony zażywania narkotyków, ścigają ich producentów i dilerów. Zadanie postawione przez funkcjonariuszami nie jest łatwe, ale wiedzą jak się skutecznie z niego wywiązywać.

Od początku 2021 roku policjanci z garnizonu warmińsko - mazurskiego zabezpieczyli już ponad 120 kg różnego rodzaju narkotyków, które dzięki ich pracy nie trafią na czarny rynek i nie będą zagrożeniem dla zdrowia i życia wielu osób.

kpp

Obrazek w tresci


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5