Potrącenie rowerzysty na ul. Traugutta w Nidzicy

2021-05-05 12:22:49 (ost. akt: 2021-05-05 12:24:15)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

We wtorek (4 maja) około godz. 10:00 podczas pomiaru prędkości jazdy w miejscowości Napiwoda, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Seat. Powodem było przemieszczanie się z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym.
Przekroczenie dozwolonej prędkości o 63 km/h przez 24-letniego mieszkańca gminy Wołomin skutkowało nałożeniem mandatu i 10 punktów karnych na sprawcę wykroczenia. Ponadto, funkcjonariusz zatrzymał 24-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Blankiet prawa jazdy zostanie przesłany do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy.

Tego samego dnia około godz. 15:30 na terenie Nidzicy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Z przeprowadzonego badania stanu trzeźwości wynikało, że w organizmie 26-letniego kierowcy osobowego opla krąży blisko 0,9 promila alkoholu. Ponadto, jak ustalono, mężczyzna wsiadając za kierownicę naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niebawem 26-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed 19:00 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty na ul. Traugutta w Nidzicy. Z ustaleń funkcjonariuszy zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że 39-latka kierująca samochodem osobowym marki Audi w trakcie włączania się do ruchu wyjeżdżając z parkingu sklepowego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu rowerzyście, który poruszał się prawidłowo ciągiem rowerowo-pieszym, co skutkowało to zderzeniem się pojazdów. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń, a cała sytuacja zakończyła się dla sprawczyni kolizji drogowej mandatem i punktami karnymi.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5