1 wygrana i 3 porażki

2021-04-20 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-20 09:34:44)

Autor zdjęcia: pixabay.com,

PIŁKA NOŻNA || W minionej kolejce lig okręgowych swoje spotkania rozegrały drużyny powiatu nidzickiego. W klasie okręgowej zagrał Start Nidzica i Orzeł Janowiec Kościelny. W A klasie zagrała Gmina Kozłowo, a w B klasie Orzyc Janowo.
Start Nidzica wygrywa 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Ewingi Zalewo i przedłuża swoją ligową serię spotkań bez porażki do 4 (3 wygrane i 1 remis). Nidzicki zespół znajduje się na 3 miejscu w tabeli ze stratą 6 punktów do lidera i 5 punktów do baraży. Start po wiosennym wznowieniu rozgrywek jest niepokonany. Zawodnicy mają przed sobą jeszcze 9 kolejek, a dobra forma w rundzie wiosennej i gorsza dyspozycja lidera - Polonii Iłowo daje podstawy do wiary na awans z pierwszego miejsca.

Dużo gorzej wygląda sytuacja Orła Janowiec Kościelny, który znajduje się w lidze ze Startem, jednak na 13 miejscu. Po powrocie rozgrywek z zimowej przerwy zawodnicy Orła przegrali wszystkie 4 spotkania w każdym tracąc 4 bramki. W całym aktualnym sezonie prezentowali się trochę lepiej, zdobyli 20 punktów, a ich przewaga nad ostatnim w tabeli GKS Stawiguda (16 miejsce) wynosi 19 punktów.
Zawodnicy drużyny z Kozłowa na pewno będą chcieli szybko zapomnieć o ostatnim spotkaniu. Wyjazdowy mecz z liderem Czarnymi Rudzienice skończył się wysoką porażką Gminy Kozłowo 9:0. Poprzednie spotkania Kozłowa to jednak seria 4 zwycięstw, można więc liczyć, że ostatni mecz to tylko jednorazowa wpadka. Gmina Kozłowo zajmuje 6 miejsce w tabeli A klasy z dorobkiem 23 punktów i stratą 17 punktów do lidera. Do końca rozgrywek zostało 8 spotkań.

Orzyc Janowo przegrał swoje ostatnie domowe spotkanie w B klasie. Zawodnicy Orzyca przegrali 1:3 z Żakiem Jamielnik i zajmują 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Do końca sezony zostało 9 spotkań ligowych.

Jakub Jankowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5