Nietrzeźwi kierujący i z zakazami na nidzickich drogach

2021-04-19 19:00:00 (ost. akt: 2021-04-19 18:31:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Osoby ignorujące sądowy zakaz i kierujące pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Nidziccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pomimo prawomocnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i 2 nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy kierujący niebawem odpowiedzą przed sądem
W sobotę (17 kwietnia) około godz. 20:30 policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej w Komorowie wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę. Z badania stanu trzeźwości wynikało, że 29-letni mieszkaniec gm. Janowo kierował jednośladem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, grzywny do 5000 zł oraz zakaz kierowania rowerem na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę (19 kwietnia) około godz. 10:30 na terenie miasta, nidziccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault Kangoo. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 27-letni mieszkaniec gm. Ciechanów nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto, pojazd którym kierował był niedopuszczony do ruchu i nie miał aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Zamiast tych niezbędnych dokumentów miał coś, czym nie mógł się pochwalić. Ze sprawdzenia wynikało, że mężczyzna zlekceważył prawomocny wyrok sądu dotyczący zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący od 2014 roku.

Tego samego dnia (19 kwietnia.) kilka godzin później (około godz. 16:00) na Placu Wolności w Nidzicy ten sam patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Passat. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że 38-letni mieszkaniec gm. Nidzica, wsiadając za kierownicę auta, naruszył wydany w 2016 roku sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci z obu kontroli drogowych sporządzili stosowną dokumentację. O dalszym losie 27-latka i 38-latka, którzy zignorowali orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś (19 kwietnia) około godz. 7:00 w Łynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który nie korzystał z maseczki zasłaniającej usta i nos w przestrzeni publicznej. Ponadto, badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 21-letniego mieszkańca gminy Nidzica. Mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania, za które grozi mu kara aresztu, grzywny do 5000 zł oraz zakaz kierowania rowerem na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Kierujący pod wpływem alkoholu stwarzają realne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, mimo wielu policyjnych apeli takich osób na drogach nie brakuje. Pamiętajmy, każda reakcja na osobę, w której organizmie krąży alkohol jest naszym wkładem w poprawę bezpieczeństwa na drodze. Brak takiej reakcji jest niejako przyzwoleniem na tego typu zachowanie i kierujących, którzy zamiast wykazywać się zdrowym rozsądkiem za kierownicą, wykazują promile alkoholu w organizmie.
kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5