Po kontroli drogowej trafił do policyjnej celi

2021-04-13 11:30:00 (ost. akt: 2021-04-13 11:19:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

37-letni rowerzysta, jadąc jednośladem, nie miał maseczki. W trakcie interwencji okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a w jego organizmie krąży blisko promil alkoholu.
Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej jest czymś nowym, jednak zdarzają się osoby, które z maseczek nie korzystają. Ich brak już niejednokrotnie pokazał, że odsłaniając twarz, „odsłaniamy” przed policjantem swoje notowania w systemach policyjnych m.in. na temat tego, czy dana osoba jest poszukiwana.


Wczoraj 12 kwietnia około godz. 12:30 w miejscowości Litwinki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 37 – letniego rowerzystę. Mężczyzna nie posiadał maseczki zasłaniającej usta i nos w przestrzeni publicznej. Podczas interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, z którego wynikało, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie.

Ponadto, w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalono, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Mieszkaniec gm. Nidzica został zatrzymany i doprowadzony do Komendy, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 137 dni.

Ponadto, mężczyzna musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości 37-latkowi grozi kara aresztu, grzywny do 5000 zł oraz zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5