Pouczenia i mandaty dla 170 osób bez maseczek

2021-04-06 14:00:00 (ost. akt: 2021-04-06 13:36:54)

Autor zdjęcia: Pixabay

Wielkanoc na terenie powiatu nidzickiego minęła spokojnie. Odnotowano kilka kolizji drogowych, ujawniono ponad 170 osób naruszających obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ponadto, podczas jednej z interwencji domowych funkcjonariusze zatrzymali osobę poszukiwaną.
W piątek (2 kwietnia) około godz. 11:00 dyżurny nidzickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej koło miejscowości Litwinki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni kierujący samochodem marki Audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault, w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia nie ponieśli obrażeń, a cała sytuacja zakończyła się dla sprawcy kolizji punktami i mandatem karnym.

Tego samego dnia, około godz. 14, na ul. Traugutta doszło do kolejnej kolizji drogowej. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi zdarzenie wynika, że 28-latka kierująca mazdą, wyjeżdżając z parkingu sklepowego, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w kierunku ul. Działdowskiej 37-letniemu mężczyźnie, kierującemu motocyklem marki Suzuki, co skutkowało zderzeniem się pojazdów.

W sobotę (3 kwietnia) około godz. 13:30 nidziccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Kozłowo. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszczyna awantury z członkami rodziny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 52-letni sprawca interwencji jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary 50 dni aresztu za przestępstwo naruszenia zakazu sądowego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a następnie doprowadzony do zakładu karnego.

W święta wielkanocne nie brakowało osób, wobec których policjanci interweniowali z powodu naruszenia obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W ciągu kilku dni (2-5 kwietnia) policjanci ujawnili ponad 170 osób, które nie korzystały z maseczki. Wobec sprawców wykroczenia funkcjonariusze stosowali pouczenia i mandaty karne. W kilku przypadkach interwencja zakończyła się wnioskiem o ukaranie do sądu.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5