Kolejne miliony na kompleks sportowy!

2021-04-11 10:00:00 (ost. akt: 2021-04-09 09:26:04)

Autor zdjęcia: powiat nidzicki

WRACAMY DO TEMATU || Kiedy w zeszłym tygodniu oddawaliśmy do druku ,,Naszą Gazetę Nidzicką" nie było jeszcze środków finansowych na budowę kompleksu sportowego przy ul. Wyborskiej. Wszystko zmieniło się następnego dnia. Powiat nidzicki otrzymał bowiem 10 mln zł!
W środę Internet obiegła informacja o dużych środkach finansowych dla powiatu nidzickiego. Dzięki nim plany przebudowy kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Wyborskiej w Nidzicy stały się realne. Powiat nidzicki miał gotowy projekt przebudowy obiektu oraz 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzień później samorząd otrzymał 10 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część tych środków zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego.

Przebudowa obiektu sportowego obejmie m.in. budowę boiska, ogrodzenia, małą architekturę, nasadzenia, nawierzchnię i odwodnienie. — Planujemy rozbiórkę istniejących wyeksploatowanych już elementów oraz budowę nowych, dostosowanych do potrzeb osób w różnym wieku. Chcemy, żeby w nowoczesnym kompleksie odbywały się lekcje wychowania fizycznego, ale pragniemy także umożliwić bezpłatne, aktywne spędzanie wolnego czasu lokalnej społeczności — mówił w zeszłym tygodniu Marcin Paliński - starosta nidzicki.

Zgodnie z projektem, planowane zagospodarowanie terenu obejmuje: budowę boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, w tym boiska do piłki ręcznej oraz siatkówki, boiska do streetballa, kortu tenisowego, bieżni, skoczni do skoków w dal oraz budowę nowego ogrodzenia, bram wjazdowych, montażu piłkochwytów, budowę chodników i dróg dojazdowych. W obiekcie stanąć ma mała architektura, nowe ławki, wiata rowerowa, tablica informacyjna. Nie zabraknie także nowych nasadzeń drzew iglastych, liściastych i trawników. Teren będzie odwodniony, doświetlony oraz monitorowany.

Według wstępnych ustaleń, prace mają rozpocząć się jesienią.

zl

Marcin Paliński - starosta nidzicki:
Z wielką radością informuję, że udało się nam pozyskać na potrzeby Powiatu Nidzickiego ogromną kwotę jaką jest 10 000 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te przeznaczymy m. in. na planowaną budowę kompleksu sportowego przy ul. Wyborskiej. Wartość całej inwestycji szacujemy na 12 mln zł – tak więc znaczna część tej kwoty pochodzić będzie nie z budżetu Powiatu, ale ze środków zewnętrznych.
Inwestycja znacząco wpłynie na jakość edukacji kultury fizycznej na etapie szkolnym oraz możliwości rozwoju i kształcenia młodzieży pod kątem rywalizacji sportowej na różnych szczeblach. Nasi młodzi sportowcy na to zasługują. Warto jednak zaznaczyć, iż kompleks będzie dostępny nie tylko dla młodzieży szkolnej, ale i dla wszystkich mieszkańców naszego Powiatu.
To wspaniała wiadomość i spektakularne wydarzenie dla nas wszystkich. Ogromnie się z tego cieszę zarówno jako gospodarz, jak również jako zwykły mieszkaniec Powiatu Nidzickiego.

Patryk Kozłowski - radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego:
Niezmiernie się cieszę, że Powiat Nidzicki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie w kwocie 10 mln złotych. Połowa tej kwoty przeznaczona jest na przebudowę kompleksu sportowego przy ul. Wyborskiej, dzięki temu młodzież z powiatu nidzickiego uczęszczająca do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, wreszcie będzie mogła w godnych warunkach uczestniczyć w zajęciach sportowych.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/dscn0214-701158.jpg

https://m.wm.pl/2021/04/orig/dscn0274-701159.jpg

https://m.wm.pl/2021/04/orig/dscn0262-701160.jpg

https://m.wm.pl/2021/04/orig/dscn0217-701161.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5