Szukamy SuperSołtysa: Radosław Sobański

2021-02-23 11:13:15 (ost. akt: 2021-02-23 11:15:25)
fot.2 Radosław Sobański

fot.2 Radosław Sobański

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi. Do 2 marca trwa nasz plebiscyt na SuperSołtysa.
Radosław Sobański, sołtys Bartoszek, funkcję sołtysa pełni po raz pierwszy. Wraz z mieszkańcami, z którymi dobrze mu się współpracuje, udało się doposażyć plac zabaw, postawić altanę, boisko obsadzić drzewkami i krzewami. Jest też boisko do kosza. Odrestaurowana została kapliczka.

— Mieliśmy wiele planów, ale pandemia wszystkie je pokrzyżowała. Robimy tylko to, co można zrobić w czasie obostrzeń sanitarnych — mówi sołtys. Planów było dużo, ale co uda się zrealizować, czas pokaże. Zarówno mieszkańcom jak i sołtysowi zależy na tym, aby powstało boisko z siłownią zewnętrzną dla starszych mieszkańców.

— Najgorsze jest to, że nie można organizować żadnych pikników, imprez integracyjnych, które najbardziej łączą sąsiadów — mówi Radosław Sobański.


Co roku nasza akcja na Super Sołtysa zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem.

W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy. Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59.

Wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi zwycięskiego sołtysa na szczeblu powiatowym otrzymają 6-miesięczną e-prenumeratę ,,Gazety Olsztyńskiej" z TL ,,Naszą Gazetą Nidzicką", a mieszkańcy wsi sołtysa, który wygra na szczeblu regionalnym- roczną e-prenumeratę.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5