Jeden bez uprawnień, drugi z promilami. Mogą trafić za kratki

2021-02-22 11:50:45 (ost. akt: 2021-02-22 11:52:15)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

47-latek kierował samochodem marki Toyota pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. 29-latek wsiadając za kierownicę osobowego VW miał 2,1 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.
W piątek (19 lutego) około godz. 10:00 w podnidzickiej miejscowości policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Toyota. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna wsiadając za kierownicę zignorował wydaną blisko 10 lat temu decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych. Niebawem, mieszkaniec gminy Nidzica odpowie przed sądem. Prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (21 lutego) około godz. 1:30 nidziccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie miasta do samochód osobowy marki VW, którym kierował 29-letni nidziczanin. Sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,1 promila alkoholu w w jego organizmie. Ponadto, wsiadając za kierownicę naruszył on aktywny do lipca 2021 r. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez tutejszy sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego to przestępstwa, za które mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Kierujący pod wpływem alkoholu stwarzają realne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Obserwujmy drogę i jej otoczenie oraz pamiętajmy aby informować Policję o niepojących nas sytuacjach, których jesteśmy świadkami. Każda reakcja na osobę nietrzeźwą za kierownicą jest naszym wkładem w poprawę bezpieczeństwa na drodze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5