Pijany wtargnął wprost pod jadący samochód

2021-02-01 11:52:17 (ost. akt: 2021-02-01 11:54:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Szymanach (gm. Kozłowo) miało miejsce potrącenie pieszego. 63-latek mając 2 promile alkoholu w organizmie szedł prawą stroną drogi i wtargnął pod jadący samochód marki Nissan. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala. Kierujący był trzeźwy a jego pojazd został zabezpieczony do dyspozycji nidzickich policjantów.
W sobotę (30 stycznia) dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego w miejscowości Szymany (gm. Kozłowo). Z ustaleń policjantów wynika, że około godz. 17:30, 63-letni mieszkaniec gm. Kozłowo idący niewłaściwą stroną drogi wtargnął pod jadący w kierunku miejscowości Ważyny samochód marki Nissan, przez który został potrącony.

Mężczyznę przetransportowano do szpitala w Działdowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie pieszego 2 promile alkoholu. Kierujący nissanem, 51-letni mieszkaniec gm. Chorzele był trzeźwy a jego pojazd zabezpieczono do dyspozycji nidzickich policjantów.

Zdarzenie miało miejsce w obszarze zabudowanym, gdzie elementy odblaskowe nie są obowiązkowe lecz pamiętajmy, że nie wszędzie obszar ten jest dostatecznie oświetlony w porze wieczorowo-nocnej. Wiedzmy o tym, że ich kształt i kolor nie ma znaczenia, ważne aby były one umieszczone w widocznym miejscu, gdzie będą spełniały swoją funkcję. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, nośmy odblaski i bądźmy widoczni!

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5