Nidzica gra z Owsiakiem

2021-01-31 13:30:00(ost. akt: 2021-01-31 15:53:28)
Seniorka uważa, że trzeba pomagać

Seniorka uważa, że trzeba pomagać

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Orkiestra gra po raz 29, a w Nidzicy już 19! Tegoroczne hasło przewodnie to: Finał z głową! Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie. Wolontariusze zbierają na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym roku, mimo wielu obostrzeń, wolontariusze nie poddają się.
Nidzica z Owsiakiem gra po raz 19. Ten rok jest nietypowy i trudny dla Orkiestry. Wolontariusze muszą nosić maseczki, zachowywać wszelkie obostrzenia sanitarne, a mimo to zaangażowali się w zbiórkę.

Od rana widać ich na nidzickich ulicach, placach. Starają się być tam, gdzie będzie najwięcej ludzi.

W tym roku 31 stycznia jest niedziela handlowa, więc otwarte są wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe. Wolontariusze ustawiają się pod Biedronką, Lidlem, Tesco.

Z rana mieszkańców było niewielu. Jednak im bliżej południa, tym więcej pojawiało się nidziczanek i nidziczan, którzy chętnie wrzucali pieniążki do puszek.

Wolontariusze mówią, że najlepszy punkt do zbierania pieniędzy to teren wokół kościoła. Grupka wolontariuszek ustawiła się więc pod budynkiem, czekając na wychodzących z mszy świętej.

Niestety, ksiądz kazał im opuścić teren kościoła. Inny ksiądz wyjaśnił, że nie mogą stać na kościelnym terenie, bo zbierają na aborcję.

Wolontariuszki grzecznie opuściły teren kościoła i ustawiły się w pobliżu. I mimo zdania księdza, wychodzący bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek. I seniorzy, i młodzi.

—Trzeba pomagać — mówi seniorka.

Ale też byli tacy, którzy oburzali się na kwestujących. — Zbieracie na Owsiaka, a on jest za aborcją. Nie można tego robić — krzyczała starsza kobieta.
Wolontariusze mówią, że rzadko spotykają się z taką reakcją.

Dodają, że w tym roku zbiórka idzie nieco gorzej. — Rok temu o tej porze miałem już około 400 złotych, a dzisiaj może 50 — mówi jeden z wolontariuszy.

Sztab WOŚP znajduje się w liceum przy ZSO na ul. Jagiełły. Można tam wejść, wrzucić pieniążki do puszki i zakupić gadżety WOŚP oraz ciasto upieczone przez wolontariuszy. Mają również super maseczki!!
Na wolontariuszy czeka ciepła herbata i gorąca zupa.


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #3055750 | 88.199.*.* 1 lut 2021 13:46

  Nawet stowarzyszenia typu Orszak Trzech Króli związane z kościołem nie mogą zbierać na terenie kościoła. Jeżeli ktoś chce zbierać na jakimś terenie MUSI uzyskać zgodę właściciela. Np. Dyrektora szkoły jeżeli zbiórka odbywa się w szkole, właściciela firmy jeśli zbiera się na terenie firmy, tak samo i zgodę księdza na zbieranie na terenie kościoła. Proste

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #3055727 | 88.199.*.* 1 lut 2021 07:33

  Nawet stowarzyszenia typu Orszak Trzech Króli związane z kościołem nie mogą zbierać na terenie kościoła. Jeżeli ktoś chce zbierać na jakimś terenie MUSI uzyskać zgodę właściciela. Np. Dyrektora szkoły jeżeli zbiórka odbywa się w szkole, właściciela firmy jeśli zbiera się na terenie firmy, tak samo i zgodę księdza na zbieranie na terenie kościoła. Proste

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Kanwizy #3055526 1 lut 2021 04:45

  Moja córka jest od kilku lat wolontariuszką zbierała i dla Lenki dla Caritasu oraz dla WOŚP u ale po wczorajszym zachowaniu niektórych osób którzy śli do kościoła było karygodne została wyzwana od szatanów i agresywnie pchnięta przez jakiegoś Buca. Jak tak można się zachowywać to się w głowie nie mieści?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Zly #3055220 | 31.0.*.* 1 lut 2021 00:38

  Wiecej dzieci sie urodzi wieksza szansa dla pedofili tych z kosciola wiadomo o co walcza czarne kruki

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

 5. ROZCZAROWANY #3055032 | 188.146.*.* 31 sty 2021 21:28

  Córka jest wolontariuszki nie tylko WOŚP u ale i Caritasu i zbierała 2 razy na Lenkie a przed kościołem została wyzwana od szatanów a przez jakiegoś Buca agresywnie pchnięta jestem szokowany zachowaniem osób którzy następnie idą się modlić do Boga

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5